Rubriky:

Tenis

Hrdina z Paříže Nadal vynechá příští týden turnaj v Londýně

13. června 2018 16:53 - Londýn

Po jedenáctém triumfu na Roland Garros si antukový král Rafael Nadal opět dopřeje odpočinek a na trávě se představí až ve Wimbledonu. Start v příštím týdnu na turnaji v londýnském Queen's Clubu španělský tenista potřetí za sebou odřekl.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

Dvaatřicetiletý Nadal odehrál v předchozích týdnech na antuce 27 zápasů a prohrál jediný; ve čtvrtfinále v Madridu s Dominicem Thiemem. Získal tituly na pařížském grandslamu, předtím v Římě, Barceloně i Monte Carlu. Na antuce odehrál v dubnu i dva vítězné zápasy v Davis Cupu.

"Mluvil jsem se svými doktory a musím naslouchat tomu, co mi říká mé tělo," řekl první hráč světového žebříčku a majitel 17 titulů z grandslamů. Na dálku se také omluvil organizátorům londýnského turnaje. "V Queen's jsem v roce 2008 získal titul a chtěl bych se tam vrátit, ale sezona na antuce byla strašně dlouhá a vyčerpávající," dodal.

ČTK

O2 Sport 6:0 Halepová - Ka. Plíšková 6:0   konec
20200921T14:30:00+0200
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a dotace jsou ve výši 56,8 milionů USD. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.