Rubriky:

Tenis

Zoufalý Becker. Bankrot se snaží odvrátit diplomatickou imunitou od Středoafrické republiky

15. června 2018 10:36 - Londýn

Bývalá tenisová hvězda Němec Boris Becker se snaží zastavit insolvenční řízení ve Velké Británii a odvolává se na diplomatickou imunitu. Tu trojnásobný wimbledonský vítěz získal letos v dubnu, kdy se stal zvláštním atašé Středoafrické republiky pro sport a kulturu v Evropské unii.

 

profimedia.cz

Právní zástupci padesátiletého Beckera se proto podle informací britských médií obrátili na soud v Londýně. "Znamená to, že nemůže být vystaven právnímu sporu před soudem v žádné zemi, dokud zůstane diplomatickým zástupcem," uvedli.

Ve Velké Británii byl vloni na bývalou světovou jedničku vyhlášen bankrot kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 miliónu eur (92 miliónů korun) od soukromé banky Arbuthnot Latham & Co z roku 2015. Do insolvenčního řízení se následně přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s pohledávkou 36,5 miliónu eur (954 miliónů korun).

Becker od počátku označoval vyhlášení bankrotu za neoprávněné a nespravedlivé. Podle soudu však měl dostatek času na to, aby své dluhy splatil.

ČTK

Časová osa: Tenis

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.