Rubriky:

Davis Cup

Opora Slováků po porážce s Čechy sekla s Davis Cupem. Cupuje i plakát s galaktickým Roddickem

10. března 2020 17:26 - Bratislava

Další špatná zpráva pro slovenský tenis. Jako by nestačilo, že reprezentace nezvládla daviscupový duel s Českou republikou o postup na finálový turnaj do Madridu. Bezprostředně po porážce v derby oznámil konec v Davis Cupu spolehlivý deblista Filip Polášek. Hráč ujišťuje, že důvody nejsou sportovní. Kritizuje poměry ve Slovenském tenisovém svazu, který už nechce reprezentovat.

 

Václav Šálek, ČTK

Svůj díl zvládl. Filip Polášek spolu s Igorem Zelenayem porazili český pár Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář a zajistili Slovensku očekávaný bod ze čtyřhry.

Další už ovšem domácí nepřidali a v derby prohráli 1:3 na zápasy.

Kapitán Slováků je zdrcený: Češi nemuseli být tolik slyšet. Pomoc hledá u Djokoviče

Polášek, který má rodinu po celé Moravě, odehrál v Davis Cupu šestnáct zápasů s vynikající bilancí 12:4.

Filip Polášek ze Slovenska během čtyřhry.

Václav Šálek, ČTK

Další už přidat odmítá. Důvodem je podle něho amatérismus Slovenského tenisového svazu. „Nejde přitom o peníze, ale často o maličkosti, přímo banální a trapné věci. Člověku se nad nimi až zastavuje hlava. Některé věci jsme zkoušeli změnit, ale marně," cituje tenistu Šport.sk.

Lístky se vůbec neprodávaly

„Mám proto na výběr jen dvě možnosti: Buď hrát v Davis Cupu a tolerovat to, nebo nehrát. Rozhodl jsem se skončit, protože to nejsem ochoten tolerovat," vysvětluje Polášek.

Vadí mu třeba ceny vstupenek. Byl drahé a hlediště v bratislavském NTC zelo prázdnotou, což kritizuje i nehrající kapitán Dominik Hrbatý.

Zleva Igor Zelenay a Filip Polášek ze Slovenska a čeští tenisté Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář.

Václav Šálek, ČTK

„Někdo tvrdí do médií, že je téměř vyprodáno, přitom lístky se vůbec neprodávaly. To je realita a fakt. Dva či týden před utkáním ještě nikdo o koronaviru nevěděl, a už tehdy byly lístky neprodejné. Dát první zápas na sobotu o půl šesté večer za 25 eur je prostě neuvěřitelné," kritizuje Polášek rozhodnutí svazu vyhovět RTVS a posunout zápas na večer až po utkání fotbalové ligy Slovan - Ružomberok.

Kdo zaplatí za čtyřhru 25 eur?

„Rodina s dětmi zápas vlastně nemohla živě vidět. Už po prvním zápase by museli odejít, protože děti musí jít spát. Kdo zaplatí na Slovensku za čtyřhru 25 eur?" žasne Polášek.

Jedovatá slova spláchli pivem. Jak se z rozhádaného dua Veselý, Rosol zrodil vítězný tým?

Ačkoli šlo o historicky první federální derby, Slováci podle něj nezvládli ani jeho propagaci.

„Na plakát jsme dali Andyho Roddicka nebo pardon - neznámého hráče v galaktickém provedení. Nevím tedy, zda marketing byl nějak učiněn... Ale je zbytečné se v tom hrabat. Rozhodl jsem se v Davis Cupu skončit a vyvarovat se, abych takové věci musel komentovat," uzavírá Polášek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Davis Cup 2020

Filtr článků - Davis Cup


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.