Troicki je novým kapitánem srbského daviscupového týmu

17. prosince 2020 21:42 - Bělehrad

Viktor Troicki je novým kapitánem srbského daviscupového týmu. Čtyřiatřicetiletý tenista nahradil ve funkci bývalého spoluhráče Nenada Zimonjiče a dostal čtyřletou smlouvu.

 

Paul Childs, Reuters

"Nečekal jsem to takhle brzo, ale rozhodně je to něco, po čem jsem toužil," uvedl na webu soutěže Troicki. Jeho nejslavnější moment v Davis Cupu přišel ve finále v roce 2010, kdy porazil v rozhodující dvouhře Francouze Michaëla Llodru a zajistil Srbsku zisk první "salátové mísy" v historii.

Srbsko se představí příští rok v listopadu na finálovém turnaji v Madridu, kde bude chtít vylepšit svůj čtvrtfinálový výsledek z prvního ročníku nového formátu v roce 2019. Klíčové pro úspěch týmu bude, zda se turnaje zúčastní jeden z nejlepších hráčů historie Novak Djokovič, s nímž má Troicki blízký vztah.

I když kariéru ještě neukončil, neplánuje Troicki, že by nominoval sám sebe. Jeho daviscupová bilance se tak podle všeho uzavřela na 24 výhrách a 16 porážkách. Na okruhu ATP vyhrál bělehradský rodák tři turnaje ve dvouhře a vystoupal nejvýše na 12. místo žebříčku.

ČTK

Časová osa: Davis Cup 2021

Filtr článků - Davis Cup


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.