Rubriky:

French Open

Odložené French Open zřejmě bude ještě o týden později

24. dubna 2020 14:55 - Paříž

Antukový grandslam French Open bude podruhé odložen a podle deníku Le Parisien začne ještě o týden později, než bylo oznámeno. Nově se má uskutečnit až od 27. září do 11. října. Tenisté by tak měli mít více času adaptovat se na antuku, pokud pandemie koronaviru umožní předtím odehrát US Open v New Yorku.

 

Mezinárodní turnaje jsou zatím zrušeny do poloviny července. Někteří hráči včetně Petry Kvitové vyjádřili obavy, že tenisová sezona hlavně kvůli cestování už letos nezačne. Zrušen bez náhrady byl největší svátek Wimbledon, nad dalším programem visí velký otazník.

French Open se tradičně hraje v květnu. Již v polovině března ale francouzská federace oznámila, že hlavní antuková akce roku byla přesunuta na podzim od 20. září. V ten den ale v Paříži vyvrcholí rovněž odložená cyklistická Tour de France a navíc by od US Open a Roland Garros tenisty dělil sotva týden.

Tenisová sezona se letos nerozběhne, myslí si Kvitová. A co domácí turnaje?

Na odkladu o další týden se podle listu Le Parisien už federace s organizátory i oběma asociacemi ATP a WTA dohodla. Oficiálně to nikdo nepotvrdil. Pokud by se newyorský grandslam nemohl kvůli pandemii konat, na rozehrání před French Open by tenisté mohli mít antukové turnaje v Madridu či Římě.

Legendární Kittel má jasno: Nevidím šanci, aby se Tour de France odjela tohle léto

Jak Spojené státy, tak Francie nyní patří k nejvíce zasaženým zemím nemocí covid-19.

ČTK

Časová osa: French Open 2020

Filtr článků - French Open