Termín, místo konání a dotace pro US Open
Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 26. srpna do neděle 8. září v New Yorku v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové, které zahrnuje přes třicet kurtů, mimo jiné Centrální kurt Artura Ashe, stadion Louise Armstronga a Grandstand Stadium.
Letos se koná už 138. ročník turnaje a dotace jsou tento rok ve výši 57 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Novak Djokovič a Naomi Osaka.
Povrch pro US Open
Poslední ze čtyřky tenisových Grand Slamů se koná od roku 1881. Až do roku 1974 se zápasy odehrávaly na travnatém povrchu. V roce 1975 se přesunuly na antuku a v roce 1978 na povrch DecoTurf, na kterém se hrají doposud.
Program US Open 2019 po dnech:
Nedělní program US Open 8.9.2019 |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
22:00, Medveděv (5-Rus.) - Nadal (2-Šp.) |
Sobotní program US Open 7.9.2019 |
Kurt Arthura Ashe: |
22:00 Andreescuová (15-Kan.) - S. Williamsová (8-USA) |
Páteční program US Open 6.9.2019 |
Kurt Arthura Ashe: |
1:00 Svitolinová (5-Ukr.) - S. Williamsová (8-USA) |
následuje Bencicová (13-Švýc.) - Andreescuová (15-Kan.) |
22:00 Medveděv (5-Rus.) - Dimitrov (Bulh.) |
následuje Berrettini (24-It.) - Nadal (2-Šp.) |
Čtvrteční program US Open 5.9.2019 |
Kurt Arthura Ashe: |
Andreescuová (15-Kan.) - Mertensová (25-Belg.) |
Schwartzman (20-Arg.) - Nadal (2-Šp.) |
Středeční program US Open 4.9.2019 |
Kurt Arthura Ashe: |
Bencicová (13-Švýc.) - Vekičová (23-Chorv.) |
Berrettini (24-It.) - Monfils (13-Fr.) |
Úterní program US Open 3.9.2019: |
Kurt Arthura Ashe: |
18:00, Svitolinová (5-Ukr.) - Kontaová (16-Brit.) |
Medveděv (5-Rus.) - Wawrinka (23-Švýc.) |
1:00 S. Williamsová (8-USA) - Wang Čchiang (18-Čína) |
Federer (3-Švýc.) - Dimitrov (Bulh.). |
Pondělní program US Open 2.9.2019: |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
18:00 Ósakaová (1-Jap.) - Bencicová (13-Švýc.) |
A. Zverev (6-Něm.) - Schwartzman (20-Arg.) |
1:00 Čilič (22-Chorv.) - Nadal (2-Šp.) |
Townsendová (USA) - Andreescuová (15-Kan.) |
Kurt Louise Armstronga: |
17:00 Vekičová (23-Chorv.) - Görgesová (26-Něm.) |
18:30 Rubljov (Rus.) - Berrettini (24-It.) |
Ahnová (USA) - Mertensová (25-Belg.) |
23:00 Monfils (13-Fr.) - Andújar (Šp.) |
Nedělní program US Open 1.9. 2019: |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
18:00 Federer (3-Švýc.) - Goffin (15-Belg.) |
S. Williamsová (8-USA) - Martičová (22-Chorv.) |
1:00 Svitolinová (5-Ukr).- Keysová (10-USA) |
Djokovič (1-Srb.) - Wawrinka (23-Švýc.). |
Kurt Louise Armstronga: |
17:00 Bartyová (2-Austr.) - Wang Čchiang (18-Čína) |
Karolína Plíšková (3-ČR) - Kontaová (16-Brti.) |
23:00 Medveděv (5-Rus.) - Köpfer (Něm.). |
Grandstand: |
18:30 Dimitrov (Bulh.) - De Minaur (Austr.). |
Sobotní program US Open 31.8. 2019: |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
18:00 Wozniacká (19-Dán.) - Andreescuová (15-Kan.) |
Nadal (2-Šp.) - Čong Hjon (Korea) |
1:00 Ósakaová (1-Jap.) - Gauffová (USA) |
Kyrgios (28-Austr.) - Rubljov (Rus.) |
Kurt Louise Armstronga: |
Townsendová (USA) - Cirsteaová (Rum.) |
Görgesová (26-Něm.) - Bertensová (7-Niz.) |
A. Zverev (6-Něm.) - Bedene (Slovin.) |
1:00 Monfils (13-Fr.) - Shapovalov (Kan.) |
Kontaveitová (21-Est.) - Bencicová (13-Švýc.) |
Grandstand: |
Mertensová (25-Belg.) - Petkovicová (Něm.) |
Ahnová (USA) - Ostapenková (Lot.) |
Isner (14-USA) - Čilič (22-Chorv.) |
Schwartzman (20-Arg.) - Sandgren (USA) |
Páteční program US Open 30.8. 2019: |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
18:00 Federer (3-Švýc.) - Evans (Brit.) |
Muchová (ČR) - S. Williamsová (8-USA) |
1:00 Keysová (10-USA) - Keninová (20-USA) |
Djokovič (1-Srb.) - Kudla (USA) |
Kurt Louise Armstronga: |
Karolína Plíšková (3-ČR) - Džabúrová (Tun.) |
Bartyová (2-Austr.) - Sakkariová (30-Řec.) |
Wawrinka (23-Švýc.) - Lorenzi (It.) |
1:00 Svitolinová (5-Ukr.) - Jastremská (32-Ukr.) |
Medveděv (5-Rus.) - F. López (Šp.) |
Grandstand: |
Nišikori (7-Jap.) - De Minaur (Austr.) |
Kontaová (16-Brit.) - Čang Šuaj (33-Čína) |
Wang Čchiang (18-Čína) - Ferrová (Fr.) |
Basilašvili (17-Gruz.) - Köpfer (Něm.) |
Středeční program US Open 28.8. 2019: |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
18:00 Bolkvadzeová (Gruz.) - Karolína Plíšková (3-ČR) |
Federer (3-Švýc.) - Džumhur (Bosna) |
1:00 Djokovič (1-Srb.) - Londero (Arg.) |
S. Williamsová (8-USA) - McNallyová (USA) |
Kurt Louise Armstronga: |
Klahn (USA) - Nišikori (7-Jap.) |
Svitolinová (5-Ukr.) - V. Williamsová (USA) |
Ču Lin (Čína) - Keysová (10-USA) |
1:00 Davisová (USA) - Bartyová (2-Austr.) |
Čorič (12-Chorv.) - Dimitrov (Bulh.) |
Grandstand: |
Kontaová (16-Brit.) - Gasparjanová (Rus.) |
Dellien (Bol.) - Medveděv (5-Rus.) |
Wawrinka (23-Švýc.) - Chardy (Fr.) |
Keninová (20-USA) - Siegemundová (Něm.) |
Kurt č. 4, |
3. zápas: Muchová (ČR) - Sie Šu-wej (29-Tchaj-wan) |
Pondělní program US Open 26.8. 2019 |
---|
Kurt Arthura Ashe: |
18:00 Dijasová (Kaz.) - Bartyová (2-Austr.) |
Djokovič (1-Srb.) - Carballés (Šp.) |
01:00 S. Williamsová (8-USA) - Šarapovová (Rus.) |
Federer (3-Švýc.) - Nagal (Indie). |
Kurt Louise Armstronga: |
Martincová (ČR) - Karolína Plíšková (3-ČR) |
Gunnesvaran (Indie) - Medveděv (5-Rus.) |
Čeng Saj-saj (Čína) - V. Williamsová (USA) |
01:00 Wawrinka (23-Švýc.) - Sinner (It.) |
Doiová (Jap.) - Keysová (10-USA). |
Grandstand: |
Trungelliti (Arg.) - Nišikori (7-Jap.) |
Kerberová (14-Něm.) - Mladenovicová (Fr.) |
Svajda (USA) - Anderson (16-JAR) |
Keninová (20-USA) - Vandewegheová (USA) |
Kurt č. 7, 2. zápas: |
Rybakinová (Kaz.) - Muchová (ČR) |
Kurt č. 9, 4. zápas: |
Berankis (Lit.) - Veselý (ČR) |
Kurt č. 13, 1. zápas: |
Berdych (ČR) - Brooksby (USA) |
Kompletní informace z US Open můžete sledovat zde >