Rubriky:

US Open

Světová jednička Bartyová vynechá kvůli koronaviru US Open

30. července 2020 08:16 - Melbourne/Praha

Světová jednička Ashleigh Bartyová vynechá kvůli obavám z koronaviru tenisové US Open, které začne v New Yorku koncem srpna. Zda bude obhajovat titul na odloženém French Open, jež je na programu o měsíc později, se čtyřiadvacetiletá Australanka ještě nerozhodla.

 

Twitter

"Miluju obě akce, takže to bylo složité rozhodování. Pořád je tu ale velké riziko v souvislosti s covidem-19 a já nechci, abychom mu já i můj tým museli čelit," uvedla v prohlášení Bartyová. "Ohledně French Open a následujících turnajů v Evropě se rozhodnu v nejbližší době," dodala.

Vítězka osmi turnajů WTA Bartyová se loni v září vrátila na tenisový trůn, dohromady v čele žebříčku strávila až do jeho březnového zmrazení 35 týdnů. Letos vyhrála lednový turnaj v Adelaide, na Australian Open vypadla v semifinále.

Grandslamový vítěz otočil. Mentálně se připravuji na US Open, hlásí

Účast na US Open naopak potvrdila bývalá světová jednička Japonka Naomi Ósakaová, vítězka turnaje z roku 2018. Očekává se, že v New Yorku budou hrát i první tenista žebříčku Srb Novak Djokovič či třiadvacetinásobná grandslamová šampionka Američanka Serena Williamsová.

ČTK

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..