Bizarní US Open je ještě podivnější, píšou NY Times k Djokovičovi. Brutální krádež, zuří Srbové

7. září 2020 18:12 - New York/Bělehrad

Srbská média vyrukovala na obranu Novaka Djokoviče, který byl vyloučen z US Open. „Byl brutálně okraden. Strašná nespravedlnost,“ napsal bulvární list Informer. Sportski žurnal označil nedělní událost za „skandál v New Yorku“. „Šokující rozhodnutí. Až příliš tvrdý trest za náhodný úder,“ připojil.

USA TODAY SPORTS IMAGES - DANIELLE PARHIZKARAN, Reuters

Další bulvární deník Kurir si postěžoval, že jiné hvězdy by stejný osud nepotkal. „Roger Federer by nebyl diskvalifikován. To je důkaz, že s Djokovičem není zacházeno stejně. Když Švýcar v roce 2009 v Melbourne trefil dítě, všichni se smáli,“ napsal.

Britský Mirror uvedl, že byť Djokovič nezasáhl ženu úmyslně ani tvrdě, verdikt byl správný. „Je to neuvěřitelný konec nadějí na osmnáctý grandslamový titul,“ uvedl. „I ti největší Djokovičovi fanoušci musejí uznat, že jeho temperament je už roky časovanou bombou,“ dodal list The Times.

Djokovičův zkrat? Hvězdy nemají se Srbem slitování, zklamal je

Místní noviny připomněly, že neobvyklý turnaj – hraný bez diváků za přísných podmínek kvůli koronaviru a bez několika hráčů tenisové špičky – má další velkou zápletku. „Ztratil nervy. Jeho vyloučení dělá už tak bizarní US Open ještě podivnějším,“ napsal list New York Times.

Djokovič se po zkratu kál: Bylo to neúmyslné, omlouvám se. Je mi to líto

ČTK, Sport.cz

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..