Rubriky:

US Open

Rozhodčí, který vyloučil Djokoviče: Bezohledný čin, chceš mi k tomu něco říct? ptal se hvězdy

10. září 2020 08:28 - Praha

Třikrát stál jeden míček od vítězství v prvním setu, ani jednou neuspěl. Vzápětí Novak Djokovič přišel o vlastní servis a jeho soupeř Pablo Carreňo Busta se dostal v osmifinále US Open do vedení 6:5. To bylo na světovou jedničku moc. Vztekle a nešťastně odpálený míček si to zamířil do krku čárové sudí. Rozhodnutí přišlo po pár minutách, Srb byl z turnaje vyloučen. Hlavní rozhodčí turnaje Soeren Frimel popsal, jak celý incident viděl on.

 

Danielle Parhizkaran, Reuters

Šestadvacet zápasů vyhrál v letošní sezoně Novak Djokovič. Poprvé odcházel z kurtu jako poražený, nebo spíše diskvalifikovaný po incidentu s čárovou rozhodčí. Poté, když nešťastnou ženu trefil do krku, okamžitě přispěchal s omluvou, už v té době však bylo o jeho osudu na letošním US Open rozhodnuto.

Hlavní rozhodčí US Open Soeren Friemel klíčový moment neviděl. "Otočil jsem se a spatřil lajnovou rozhodčí, jak leží na zemi. U ní byl lékař, fyzioterapeut, umpirový rozhodčí Aurelie Tourte a Djokovič. Poté přišel supervisor turnaje Andreas Egli, který mi také vysvětlil, co se vlastně stalo," popsal událost.

Novak Djokovič vedle rozhodčí, kterou trefil míčkem.

Seth Wenig, ČTK/AP

"Bylo jasné, že úder byl neúmyslný, ale to je jedno. Hráč nesmí zranit ani jinak ohrozit soupeře, diváky či další účastníky utkání. V takových situacích si musíme být diskvalifikací naprosto jisti a tady tomu tak bylo. Po vzájemné diskusi jsem rozhodl o Djokovičově vyloučení z turnaje," pokračuje Friemel.

"Poté jsem celou situaci vysvětlil Novakovi. Řekl jsem mu, že míček, který ve vzteku odpálil, byl bezohledným činem, který zranil rozhodčí, a ta zjevně měla bolesti. A to je důvod, proč je diskvalifikován. Pak jsem se ho zeptal, jestli mi k tomu má co říct," dodává hlavní rozhodčí US Open.

"Djokovič mi odpověděl, že byl naštvaný a že míč odpálil ze vzteku, ale v žádném případě nechtěl ženu zranit. Pravidla jsou však v tomto směru jasná, nebyla jiná možnost," uzavírá Friemel.

Křivda na Djokovičovi! Že by za něco takového vykopli Federera? Ani náhodou, tvrdí bývalá hvězda

Srbská hvězda se následně nedostavila na pozápasovou tiskovou konferenci, zraněné dámě se omluvila prostřednictvím sociálních sítí.

Djokovič zaplatí za vyloučení z US Open v součtu téměř šest milionů korun, navíc přijde o všechny body, které postupem od osmifinále získal.

pan, Sport.cz

Časová osa: US Open 2020

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..