US Open nabídne tenistům přístup k odborné psychologické péči

25. srpna 2021 10:26

Tenisté a tenistky budou mít na nadcházejícím US Open přístup k odborné psychologické péči. Pořadatelé grandslamového turnaje, který v New Yorku odstartuje v pondělí, v rámci iniciativy na podporu duševního zdraví rovněž pro hráče nově zřídili tiché místnosti, v nichž mohou najít klid a soukromí.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

"Naším cílem je zajistit sportovcům stejnou dostupnost péče o duševní zdraví, jako je dostupná péče o vymknuté kotníky, a to bez jakékoliv stigmatizace," uvedl první místopředseda pořádající americké tenisové asociace USTA Brian Hainline.

"Problematika duševního zdraví se dostala do popřední během koronavirové pandemie, kvůli covidu-19 se mnoho lidí, sportovce nevyjímaje, potýkalo se zvýšeným stresem a emocemi," dodala ředitelka turnaje Stacey Allasterová.

Na tenisovém US Open se bude hrát o prémie z dotace 57,5 milionu dolarů

V tenisovém světě rozdmýchala diskuse o psychickém zdraví sportovců úřadující šampionka US Open Naomi Ósakaová, když na květnovém Roland Garros odmítla chodit na tiskové konference. Později oznámila, že se před rozhovory s novináři potýká s návaly paniky a dlouhodobě bojuje s depresemi. Kvůli ochraně duševního zdraví pak z turnaje odstoupila a vynechala i Wimbledon.

Program, Češi a další důležité informace o US Open 2021

Téma se znovu dostalo do popřední na olympijských hrách v Tokiu zásluhou americké gymnastky Simone Bilesové, která kvůli mentálnímu bloku vynechala většinu soutěží, do nichž se kvalifikovala. Nakonec nastoupila jen do finále na kladině a získala bronz.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..