Živě

Wimbledon přišel o další hvězdu. Kvůli zranění se musela odhlásit vítězka Turnaje mistryň

27. června 2019 09:57 - Bratislava/Praha

Další omluvenka dorazila do Wimbledonu. Poté, co se z turnaje odhlásila letošní raketa Bianca Andreescuová, přišel grandslam o další hvězdu. Nezahraje si tady ani loňská čtvrtfinalistka Dominika Cibulková. Slovenská tenistka si totiž nedávno obnovila zranění achillovky. „Je mi to líto, ale bohužel nemůžu hrát na nejvyšší úrovni,“ napsala Cibulková na sociální sítě.

 

Profimedia.cz

Zatímco čeští fanoušci stále doufají, že ve Wimbledonu uvidí Petru Kvitovou a Tomáše Berdycha, ti slovenští jsou zklamaní. Jejich největší hvězda se totiž zranila. Dominika Cibulková tak nebude obhajovat loňské čtvrtfinále. „Je mi to líto, ale musím vám oznámit, že letos nebudu hrát ve Wimbledonu,“ napsala čtyřicátá hráčka světa na sociální sítě.

„Asi před měsícem jsem si obnovila zranění achilovky, bohužel se mi nezlepšilo a nedovoluje mi tak hrát na nejvyšší úrovni,“ vysvětlovala dál. „Je to pro mě velmi těžké i kvůli tomu, že loňský Wimbledon byl výjimečný. Dosáhla jsem tady čtvrtfinále a mám odtud mnoho neuvěřitelných vzpomínek.“

„Také mi budou chybět moji fanoušci," dodala vítězka Turnaje mistryň z roku 2016, které se v letošní sezoně zatím příliš nedaří. Pouze na třech turnajích si zahrála druhé kolo, na šesti dalších pak skončila hned v tom úvodním. Úspěšná ale byla ve Fed Cupu, kde při své rozlučce s reprezentační kariérou vyhrála oba svoje zápasy nad hráčkami z Brazílie.

Dominika Cibulková je tak další elitní hráčkou, která se musela kvůli zranění odhlásit z Wimbledonu. Na začátku tohoto týdne oznámila Bianca Andreescuová, letošní vítězka Indian Wells, že se nebude moci zúčastnit kvůli zraněnému rameni. Teď se čeká na rozhodnutí Petry Kvitové, která má trhlinu ve svalu levé ruky a zatím není jisté, zda na svém oblíbeném turnaji, který dvakrát vyhrála, bude hrát.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..