Rubriky:

Wimbledon

Živě

Skutečný král Wimbledonu: Jeho příběh dojal fanoušky

30. června 2019 12:08 - Praha

Nenajdete ho v předzápasových programech ani v analýzách sázkových kanceláří. Přesto je jeho přítomnost na slavném Wimbledonu nezbytná. Jmenuje se Rufus a je to jestřáb. Bez něho by nebylo možné zabezpečit hladký průběh nejslavnějšího turnaje světa. Opeřenec se v All England Clubu stará o to, aby fanoušci ani hráči neměli problémy s všudypřítomnými holuby, respektive trusem, který vzhledem k travnatému povrchu znamená pro pořadatele vážný problém.

 

Twitter

Jestřáb Rusuf hlídá okolí All England Clubu již dlouhých patnáct let, jeho služby však využívají i nemocnice s přistávacími plochami pro helikoptéry či letiště, kde se stará o bezpečnost přistávajících a odlétajících strojů před jinými nežádoucími opeřenci.

Že opravdu nejde jen o rozmar pořadatelů, potvrzuje i fakt, že Rufus je brán jako oficiální zaměstnanec Wimbledonu s vlastním rádiovým vysílačem pro určení jeho polohy a bezpečností kartou s fotografií.

Rufus si ve svém životě už prožil leccos. Z auta svého majitele byl slavný opeřenec ukraden zloději, což způsobilo mezi fanoušky obrovský poprask. Jestřábovu popularitu ukazuje i to, že byl Brity označen "nejpopulárnějším ptákem světa."

Rufus byl po několika dnech nalezen a předán svým ošetřovatelům. Ze svého nedobrovolného pobytu si však odnesl poranění nohy, kvůli kterému mu musel být odstraněn vysílač. Jestřáb se tak aspoň v noci užívá volného pohybu.

Jestřáb Rusuf střeží hladký průběh Wimbledonu

Twitter

Jestřábova oblíbenost dosáhla v Británii takových hranic, že mu jeho fanoušci dokonce založili twitterový a facebookový účet.

Rufus se stal navíc filmovým hrdinou i v seriálu "Here´s To Perfection" či některých reklamních spotů.

pan, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2019

Filtr článků - Wimbledon


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..