Organizátoři Wimbledonu počítají se třemi diváckými scénáři

16. října 2020 13:02 - Praha

Organizátoři tenisového Wimbledonu počítají pro příští rok s třemi scénáři. Slavný turnaj na trávě v Londýně hodlají na rozdíl od letoška stoprocentně uspořádat - s plnými tribunami, omezeným počtem návštěvníků, nebo úplně bez diváků.

 

Profimedia.cz

Wimbledon byl letos jako jediný ze čtyř grandslamů kvůli pandemii koronaviru bez náhrady zrušen, což si jeho organizátoři mohli dovolit díky uzavřené pojistce. Turnaj v All England Clubu se nehrál poprvé od druhé světové války. Příští ročník je naplánován na 28. června až 11. července.

Letos se z grandslamů stihlo v tradičních kulisách odehrát jen Australian Open v lednu před vypuknutím pandemie. US Open se konalo v tradičním termínu bez diváků, Roland Garros bylo přeloženo z jara na podzim s omezenou návštěvností 1000 fanoušků na den.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.