Wimbledon přišel o velkou hvězdu. Kdo nebude v Londýně hrát?

5. června 2021 10:20 - Londýn

Švýcarský tenista Stan Wawrinka vynechá po březnové operaci levé nohy i Wimbledon. Oznámilo to vedení okruhu ATP. Trojnásobný grandslamový šampion přišel už o Roland Garros, které vyhrál v roce 2015. Sezonu na trávě chtěl stihnout, ale nakonec se mu to nepodaří. Wimbledon začne 28. června.

 

twitter:@stanwawrinka, Twitter

Šestatřicetiletý Wawrinka, hrál naposledy před třemi měsíci v Dauhá, kde vypadl v prvním kole, stejně jako předtím v Rotterdamu. Na lednovém Australian Open skončil ve druhém kole.

Poslední z 16 titulů na okruhu ATP vybojoval Wawrinka v roce 2017, pak se podrobil operaci kolena. Zdravotní problémy ho pronásledovaly i v dalších sezonách. Ve světovém žebříčku se propadl až do třetí stovky, nyní je na 24. místě.

Ve Wimbledonu se ale Švýcarovi nikdy příliš nedařilo, nejdále na dvorcích All England Clubu došel v roce 2014 a 2015. V obou případech hrál na travnatých dvorcích čtvrtfinále.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.