Živě

Murray a Venus Williamsová dostali divoké karty na Wimbledon

16. června 2021 16:32 - Londýn

Bývalí šampioni Andy Murray a Venus Williamsová jsou prvními držiteli divokých karet pro letošní Wimbledon. Jejich udělení potvrdili pořadatelé grandslamového turnaje, který se bude hrát na travnatých dvorcích All England Clubu od 28. června.

 

Paul Childs, Reuters

Britská hvězda Murray ovládl domácí tenisový svátek v letech 2013 a 2016, v posledních letech ale vinou zranění a opakovaných operací kyčle klesl v žebříčku ATP až na 124. místo. Tento týden se čtyřiatřicetiletý někdejší první hráč světa vrátil na trávu poprvé po třech letech a v Queen's Clubu, kde v minulosti získal pět titulů, vybojoval první výhru.

Američanka Williamsová, jež ve čtvrtek oslaví 41. narozeniny, získala ve Wimbledonu pět ze svých sedmi grandslamových trofejí. Naposledy se tu radovala v roce 2008. V této sezoně nepřešla od vyřazení ve 2. kole Australian Open na žádném z turnajů přes první kolo a v žebříčku WTA figuruje na 103. místě.


Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..