Krejčíková chce být s trávou v symbióze. Hrála jsem až nad očekávání dobře, říká

29. června 2021 22:38 - Londýn

Sebevědomí nabrané cestou za senzačním titulem v Paříži pomohlo tenistce Barboře Krejčíkové i ve Wimbledonu. Premiérový zápas na trávě v All England Clubu zvládla díky jistotě ve výměnách, jelikož o servis se moc opřít nemohla. Pro hru na trávě má předpoklady, ale teprve se s povrchem sžívá a chce s ní být v souladu.

 

Toby Melville, Reuters

"Hrála jsem dobře, až nad očekávání dobře. Jsem spokojená," mohla se usmívat Krejčíková po výhře nad Dánkou Clarou Tausonovou, které povolila jen pět gamů.

Krejčíková čelila brejkbolu hned v první hře utkání, ale odvrátila i další čtyři. Z třinácti nevynucených chyb šlo šest na vrub dvojchyb. "Nejhorší na mé hře byl servis, ale když jsme se dostaly do výměny, cítila jsem se docela silná. I když servis nešel, tak jsem našla cestu, jak vyhrát jinak. To je ta nejdůležitější zpráva, že se nezhroutím a dokážu reagovat," uvedla.

Plíšková žebříček neřeší, její vztah k Wimbledonu postup do 2. kola nezlepší

Na trávě nemá ve dvouhře prakticky žádné zkušenosti. Je sice na grandslamu premiérově nasazená, jako číslo čtrnáct, ale svoji pozici bere s pokorou. "Nemám žádné zkušenosti, je to prostě jiné. Jdu zápas od zápasu a nějak bude. Důležité je bojovat. Beru spíš jako výzvu, abych se na trávě naučila hrát a abych na ní třeba v následujících letech mohla hrát dobře."

Bartyová a Federer ve Wimbledonu postupují, Williamsová končila v slzách

Na trávě sice nemá moc nahráno, ale vzhledem k svému citu pro míč má potenciál uspět i na zeleném pažitu. "Odevšad slyším: Ty jsi šikovná, ty to na té trávě budeš umět. Ale já se tak zatím necítím, spíš se hledám. Ten první zápas jsem hrála nad očekávání dobře," řekla.

Na trávě se ale chce naučit hrát. Hned v první výměně zkusila výpad k síti, ale neuspěla a nakonec zápas vyhrála od základní čáry. Když ale zvládne efektivněji přechod k síti, jako skvělá deblistka by měla úspěšně zakončovat. A navíc, její učitelkou a lektorkou byla wimbledonská šampionka Jana Novotná, která se k titulu prodrala přes čopy a útočnou hru.

Martincová si užívá na kouzelném turnaji. Jen se bála, že bude muset zahalit ruku

"Na antuce i betonu hraju slušně, teď ještě tráva. Na ní bych se chtěla naučit. To je můj cíl pro tenhle turnaj. Chci zjistit, co funguje a co ne, jak se mám přizpůsobit. Potřebuju, aby mě tráva poslouchala a byly jsme v symbióze," pronesla pětadvacetiletá Krejčíková.

Zápas ve Wimbledonu byl její první po triumfu v Paříži. Dál se tak veze na vítězné vlně. "Štrasburk jedna, dva, tři, čtyři, pět. V Paříži sedm. Takže třináctý zápas," spočítala bez zaváhání. Před Roland Garros totiž získala ve Štrasburku premiérový titul na okruhu WTA.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..