Do Wimbledonu se po 40 letech vrátilo jméno Borg, syn legendy hraje juniorku

5. července 2021 19:52 - Londýn

Čtyřicet let a jeden den poté, co jeho slavný otec odehrál ve Wimbledonu svůj poslední zápas, okusil vítěznou premiéru na londýnské trávě Leo Borg. Osmnáctiletý syn švédského pětinásobného šampiona Björna Borga zahájil wimbledonskou juniorku výhrou 6:3, 6:7, 6:0 nad srbským tenistou Markem Topem.

 

Twitter @TennisLegende

"Vím, že tu táta hrál mockrát a získal tituly. Je úžasné tu hrát a mít pocit, že možná jednou se taky dostanu až k němu, stejně jako táta," řekl Leo Borg o úspěších otce, který v All England Clubu kraloval nepřetržitě v letech 1976 až 1980. V roce 1981 prohrál památnou finálovou bitvu s Johnem McEnroem.

Před zápasem synovi Borg žádné velké rady nedával. "Jen mi popřál hodně štěstí a abych si to na kurtu užil, protože hrát Wimbledon je vždycky mimořádné," řekl nadějný junior.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Leo Borg (@leooborgg)

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..