Plíškovou přemohly ve Wimbledonu emoce. Po porážce se rozplakala

10. července 2021 18:30 - Londýn/Praha

Proti světové jedničce Ashleigh Bartyové statečně bojovala, dokázala se po špatném úvodu vrátit do zápasu, ale finále Wimbledonu česká tenistka Karolína Plíšková nakonec po velké bitvě prohrála. Porážka a atmosféra slavného Wimbledonu na lounskou rodačku nakonec silně dolehly.

 

Paul Childs, Reuters

Při závěrečném ceremoniálu nedokázala udržet slzy. „Všem vám moc děkuji. Užila jsem si každou minutu na tomto kurtu," rozpovídala se devětadvacetiletá Češka na centrálním dvorci v All England Clubu a začala plakat.

Z hlediště přišla mohutná podpora a Karolína Plíšková nakonec mohla svoji řeč dokončit.

Statečný boj! Ale na wimbledonský triumf Plíšková nakonec nedosáhla

„Nikdy nepláču... Ash (Bartyová) odehrála neuvěřitelný turnaj, gratuluji jí i jejímu týmu k vítězství. Chci poděkovat i všem z mého týmu. Celý můj úspěch patří jim, bez nich bych tady nebyla. Bez ohledu na to, jakou teď držím trofej, tohle pro mě byly skvělé týdny," děkovala směrem ke svému kouči Saschovi Bajinovi, který ji dokázal probudit k parádním výkonům i na její dosud neoblíbené wimbledonské trávě.

Před poraženou finalistkou smekla i vítězka Bartyová, která svoji řeč začala právě komentářem ke své soupeřce.

„Musím začít u Káji. Gratuluji ti k fantastickému turnaji, i tvému týmu. Vždycky si ráda otestuji svoje schopnosti v zápasech s tebou, doufám že jich proti sobě ještě hodně odehrajeme," uvedla čerstvá wimbledonská šampionka.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

roj, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..