Rubriky:

Lyže a snowboard

Závod sdruženářských týmů na OH ovládli Němci, Češi doběhli sedmí

22. února 2018 09:25 - Pchjongčchang
(Aktualizováno: 22. února 2018 12:19)

Favorizovaní němečtí sdruženáři vyhráli na olympijských hrách v Pchjongčchangu soutěž družstev před Norskem a Rakouskem. Česká čtveřice Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk a Miroslav Dvořák skončila stejně jako před čtyřmi lety v Soči sedmá, když za sebou nechala tři soupeře.

 

Carlos Barria, Reuters

Češi byli po skokanské části šestí, ale před Finy vyběhli do štafety na 4x5 kilometrů s náskokem pouhých dvou sekund. Na druhém úseku klesl juniorský mistr světa Pažout na sedmé místo a další dva čeští reprezentanti pak už běželi s velkým odstupem od šesté i osmé pozice. Za českým týmem skončily Itálie, Polsko a USA.

Němci vyhráli týmový závod v severské kombinaci pouze při jeho olympijské premiéře před 30 lety v Calgary. Od Salt Lake City 2002 z něj pravidelně vozili medaile, ale zlato se jim vyhýbalo. Až nyní potvrdili pozici jednoznačných favoritů, podpořenou týmovými tituly ze dvou posledních mistrovství světa v prakticky totožné sestavě i olympijskými triumfy Erica Frenzela a Johannese Rydzeka z individuálních závodů v Koreji.

Přitom po skoku vedlo Rakousko, ale jen o šest vteřin a nevelký náskok sedmatřicetiletý Wilhelm Denifl před dvacetiletým německým benjamínkem Vinzenzem Geigerem dlouho neudržel. Fabian Riessle pak soupeřům utekl a v polovině závodu už měli Němci k dobru téměř tři čtvrtě minuty.

O vítězích bylo tudíž jasno, Frenzel a finišman Rydzek náskok ještě navýšili a oba získali v Pchjongčchangu druhé zlato. Za nimi z boje tří štafet o další cenné kovy odpadli Japonci, Norové nakonec porazili Rakušany o 15 sekund a na zlato ze Soči navázali stříbrem.

Rakouští sdruženáři stejně jako Němci získali v olympijské soutěži družstev medaili popáté za sebou. V Turíně a Vancouveru byli zlatí.

Severská kombinace - družstva:  
1. Německo (Geiger, Riessle, Frenzel, Rydzek) 46:09,8
2. Norsko (Schmid, Andersen, Riiber, Graabak) -52,7
3. Rakousko (Denifl, Klapfer, Gruber, Seidl) -1:07,8
4. Japonsko -2:08,8
5. Francie -2:27,2
6. Finsko -2:30,7
7. ČR (Portyk, Pažout, Daněk, Dvořák) -3:57,3
8. Itálie -5:04,3
9. Polsko -5:15,0
10. USA -5:16,7.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..