Smrt zastínila triumf. Norské běžkyně na stupních vítězů plakaly smutkem

8. února 2014 14:32 - Soči

Olympijská vítězka obyčejně roní slzy štěstí. Po dnešním skiatlonu běžkyň na lyžích závodnice na stupních vítězů rovněž plakaly, ale z tváří vítězné Marit Björgenové a třetí Heidi Wengové se dal vyčíst zármutek. Všechny norské reprezentantky totiž zasáhla tragédie jejich kolegyně Astrid Uhrenholdtové Jacobsenové, které v pátek nečekaně zemřel bratr.

 

Carlos Barria, Reuters

"Milované holky. Jste má síla, v dobré i zlém. Díky za podporu. Budu vám navěky vděčná, ať už přinesete nějaké medaile, nebo ne," přála zdrcená Jacobsenová svým reprezentačním kolegyním hodně zdaru před startem skiatlonu prostřednictvím svého twitterového účtu.

A ženy červeno-modro-bílých kombinézách jely pro svou kamarádku. Nakonec jen Švédka Kallaová dokázala rozbít trojblok Björgenová, Wengová a Johaugová a vklínila se na druhé místo. "Je to pro nás nesmírně náročné, bolestivé," řekla čtyřnásobná olympijská vítězka Björgenová norské televizi krátce po vítězném finiši skiatlonu, v němž obhájila prvenství z Vancouveru. Na stupních vítězů pak spolu s Wengovou nezadržely slzy.

"Bylo to jako ze špatného snu, když jsme se tu zprávu dozvěděly. Astrid měla s bratrem krásný vztah, je to pro ni těžké, ale zvládá to skvěle. Pro nás dnes nebylo vůbec jednoduché závodit," plakala Therese Johaugová, v cíli těsně čtvrtá. "Rychle si uvědomíte, že lyžování není nejdůležitější věcí v životě," dodala.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..