Bank vyhrál poslední trénink před olympijskou superkombinací

13. února 2014 07:53 - Krasnaja Poljana

Ondřej Bank potvrdil svou aktuální sjezdařskou formu vítězstvím v posledním třetím tréninku na sjezd pro páteční olympijskou superkombinaci. Nejlepší český lyžař za sebou nechal například obhájce titulu Bodeho Millera z USA, chorvatského univerzála Ivicu Kosteliče i zlatého medailistu ze sjezdu Matthiase Mayera z Rakouska.

 

Stefano Rellandini, Reuters

I když lyžaři často nejezdí celé tréninky s absolutním nasazením, je Bankovo vítězství znamením jeho pohody na tratích v Roza Chutor. Už v prvním superkombinačním tréninku zajel čtvrtý čas a v nedělním závodu mezi specialisty obsadil dvacáté místo, což byl v královské disciplíně nejlepší český výsledek po 34 letech.

Bank dnes zaznamenal ve slunečném počasí čas 1:54,32 a o šest setin sekundy za sebou nechal vicemistra světa ve sjezdu Dominika Parise z Itálie. Třetí byl s odstupem 17 setin Miller, čtvrtý Mayer za třiatřicetiletým Čechem zaostal o 24 setin. "Je to sice jenom trénink, ale je to super," prohlásil Bank.

Rozhodně dnešní výsledek nepřeceňuje, byť jeho olympijskou pohodu ještě umocní. "Každý něco zkouší, já také, mám tam ještě nějaké rezervy," uvedl Bank.

Málokdo prý jede naplno, lyžaři zkoušejí jednotlivé pasáže a odstupy jsou pak neobjektivní. "Nikdo to dnes tolik nehrotil, nejde to přeceňovat, i když to je pozitivní. Miller s Mayerem před cílem brzdili, i když já trochu taky. Ale dnešní výsledek je pro mě super v tom, že jsem na to netrénoval zbytečně," poznamenal.

Jeli jsme pošesté, už ho umíme

Sjezd do kombinace je jiný než ten speciální. Horní pasáž, která Bankovi moc nešla, v něm chybí. "Já bych se ji naučil. Sice se mi tam jedno místo nelíbilo, ale spíš by mi vyhovovalo, kdyby ji tam nechali, protože fyzicky jsem na tom dobře a mohl bych získat větší náskok na slalomáře," přemítal.

Uznal názor favoritů, že sjezd je jednoduchý i proto, že se pojede na měkčí trati, ne na ledu. V Krasné Poljaně totiž vládne jarní počasí. Navíc měkčí povrch víc odpouští chyby. "Je to tak, ale už jsme to dneska jeli pošesté, takže už ho opravdu všichni umíme," prohlásil.

Je rád, že je považován za adepta na medaili v superkombinaci. "Ale já se na to pořád necítím," upozornil. Důležitý totiž bude slalom, který není letos jeho nejsilnější stránkou. "Něco jsme tady pojezdili, ale bude to určitě větší otazník než ten sjezd, v kterém si věřím," přiznal.

Další český reprezentant Kryštof Krýzl zajel 25. čas se ztrátou 3,78 sekundy, Martin Vráblík trénink vynechal. Páteční závod začne sjezdem v 7:00 SEČ, slalom se pojede půl hodiny po poledni.

Sjezdové lyžování:
Muži - třetí trénink na sjezd do superkombinace:
1. Bank (ČR) 1:54,32
2. Paris (It.) -0,06
3. Miller (USA) -0,17
...25. Krýzl -3,78, Vráblík (oba ČR) nestartoval.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: