Problém s prázdnými sedadly na ZOH trvá, obsazují je dobrovolníci

11. února 2014 08:56 - Soči

Problém s prázdnými sedadly na zimních olympijských hrách v Soči přetrvává a některé soutěže se tak odehrávají před poloprázdným hledištěm, napsal zpravodajský server FoxNews.com. Pořadatelé her v pondělí potvrdili, že se snaží prázdná místa při některých méně populárních disciplínách vyplňovat dobrovolníky.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Podle mluvčí organizačního týmu Alexandry Kostěrinové se do "motivačního programu" zapisují dobrovolníci, kteří jsou povoláváni v případě, že návštěva na sportovišti není dostatečná. "Pokud jsou volná sedadla, pak ano, můžeme přizvat dobrovolníky, aby je zaplnili," řekla Kostěrinová.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Hry jsou sice teprve na začátku, už nyní se ale zdá, že část zahraničních diváků mohla od návštěvy Soči odstrašit všudypřítomná bezpečnostní opatření a spletitá ruská byrokracie.

Většina cizinců, kteří do Soči dorazili, se tak dá rozdělit do tří kategorií: zkušení světoběžníci, kteří se nenechají jen tak snadno vystrašit; zarytí olympijští fanoušci, kteří by cestovali do jakékoli pořadatelské země; a movití turisté či podnikatelé, kteří za sebe mohou nechat jiné vyřídit veškerou cestovní logistiku.

Osmdesátiletá japonská důchodkyně Micuko Tagučiová patří do první skupiny. Cestovala už do válkou sužovaného Afghánistánu i neklidného Pákistánu a teroristické hrozby vznášející se nad olympiádou ji nijak neděsí.

Odrazuje drahota, byrokracie i strach z teroristů

Co ji ovšem zarazilo, byly náklady na cestu do Soči z jihojaponského ostrova Kjúšú. Včetně ubytování, letů a vstupenky za 2000 dolarů (asi 40.000 korun) na úvodní ceremoniál spočítala náklady za pětidenní pobyt v Soči na 18.000 dolarů (asi 360.000 korun). To je podle ní čtyřikrát víc, než kolik utratila za olympijské hry v Londýně. "Je to tu hodně drahé. To mě překvapilo," řekla poté, co dofandila japonskému krasobruslaři Juzuru Hanjuovi.

Aby snížili náklady, rozhodli se Nizozemec Jan van Meer a jeho tři přátelé letět přes Istanbul do Krasnodaru, regionální metropole, a ne přímo do Soči. K jejich smůle ale letadlo hodinu kroužilo nad Istanbulem, zatímco se turecké úřady snažily vyřešit pokus o únos letadla, které se ukrajinský cestující snažil odklonit na Soči.

Kvůli tomuto zpoždění ujel Van Meerově skupině vlak z Krasnodaru do Soči. Když konečně dorazili do olympijského města, čekali 30 minut na vydání speciálních pasů, které diváci potřebují ke vstupenkám, aby mohli projít na sportoviště. Přišli tak o začátek závodů v rychlobruslařské aréně.

"Spousta mých přátel sem vůbec nejela," řekl Van Meer, který za deset dní v Soči utratí celkem asi 7000 dolarů (asi 140.000 korun). Jde o pátou zimní olympiádu, které se účastní. "Část z nich nejela, protože je to moc drahé. A jiní mají strach z pumových útoků," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..