Nečekanou vítězkou super G v Itálii se stala Rakušanka Holausová

CORTINA D´AMPEZZO

Nečekanou vítězkou nedělního superobřího slalomu v Cortině d'Ampezzo se stala Maria Holausová. Rakouská lyžařka porazila favorizované soupeřky Julii Mancusovou z USA a krajanku Nicole Hospovou a oslavila premiérový triumf v seriálu Světového poháru v kariéře. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská obsadila bodované 29. místo.

Čtyřiadvacetiletá Holausová, která se v neděli vydala na trať jako ze všech první, měla dosud na kontě jen jedno umístění na stupních vítězů, takřka přesně před rokem byla třetí ve sjezdu v Sestriere.

Mancusová na druhém místě zaostala o 23 setin vteřiny, Hospová byla ještě o pět setin pomalejší, díky třetí příčce si však upevnila postavení v čele průběžného pořadí SP. Obhájkyně loňského celkového prvenství má na prvním místě 759 bodů, druhá Lindsey Vonnová z USA jich ztrácí 76.

Záhrobská popáté v kariéře v této rychlostní disciplíně bodovala. Nejlepším umístěním české lyžařky je ale 15. příčka z prosincového závodu v Lake Louise. Na startu byla ještě Lucie Hrstková, která zajela 46. čas se ztrátou 3,62 vteřiny na vítěznou Holausovou.

Výsledky nedělního super-G:
1. Holausová (Rak.) 1:24,63, 2. Mancusová (USA) -0,23, 3. Hospová (Rak.) -0,28, 4. Brydonová (Kan.) -0,29, 5. Vonnová (USA) -0,30. 6. Janyková (Kan.) -0,31, 7. Götschlová (Rak.) -0,42, 8. Ruizová Castillová (Šp.) -0,48, 9. Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) -0,65, 10. Meissnitzerová (Rak.) -0,71, ...29. Záhrobská -1,61, 46. Hrstková (obě ČR) -3,62.
Pořadí super-G (po 3 závodech): 1. Pärsonová (Švéd.) 151, 2. Martina Schildová (Rak.) 143, 3. Hospová 140, 4. Rieschová (Něm.) 138, 5. Mancusová a Brydonová obě 130, ...23. Záhrobská 27.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 38 závodů): 1. Hospová 759, 2. Vonnová 683, 3. Mancusová 639, 4. Rieschová 613, 5. Marlies Schildová (Rak.) 586, 6. Pärsonová 581, ...12. Záhrobská 332, 82. Kurfürstová (ČR) 22.