Vedoucí Zubří prohrálo v extralize házenkářů o gól v Karviné

Házenkáři Zubří podruhé v extraligové sezóně prohráli. V nedělním utkání 17. kola podlehli v hale obhájců titulu z Karviné 24:25. Stále tak sice vedou tabulku o dva body před Prešovem, ten má ale dva zápasy k dobru. Karvinský celek je čtvrtý.

V Karviné se hrál napínavý zápas, v němž přitom začali mnohem lépe hosté. Ti v prvním poločase vedli 6:2 a poté dokonce 10:5, avšak nasazené tempo neudrželi.

Domácí se poprvé ujali vedení až v 31. minutě. Hráči Zubří byli v druhé půli často vylučováni, Karviná je trestala z rychlých protiútoků a krátce před koncem si zajistila rozhodující třígólový náskok.

K nejlepším hráčům vítězného celku patřili brankář Mrkva, který měl šedesátiprocentní úspěšnost zásahů, a křídelní útočník Heinz, autor devíti gólů. Hostům rovněž výborně zachytal brankář Malina, těsnou porážku však neodvrátil. Karviná tak soupeři oplatila prohru z úvodu soutěže, tehdy v Zubří podlehla 31:32.

Prešov vyhrál ve Frýdku-Místku 39:24. Začátek utkání byl sice ve znamení výborných výkonů obou brankářů, ale postupně se výsledek začal překlápět na stranu favorita. Prešov vedl 10:3 a těsně před přestávkou 18:9, ale domácí zakončili poločas čtyřbrankovou šňůrou. Dali i první gól po změně stran, ale soupeř znovu začal využívat jejich technické chyby a už v 15. minutě poprvé vedl o deset gólů (30:20).

Karviná - Zubří 25:24 (14:14)
Nejvíce branek: Heinz 9/5, Hastík 4, Šulc a Kružík po 3 - Hrstka a Randýsek po 5, Číp 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 7/5 - 1/0. Vyloučení: 2:6. ČK: Říha (Zubří). Diváci: 992.
Bystřice pod Hostýnem - Třeboň 26:20 (14:12)
Nejvíce branek: Šíra, Kroupa a Žůrek po 4 - Mošovský, Kubík a Naimann po 4. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/3. Vyloučení: 7:5. ČK: Kropáč (Bystřice). Diváci: 350.
Frýdek-Místek - Prešov 24:39 (13:18)
Nejvíce branek: Hes 9/3, Meca 4, Horáček 3 - Funiak 9, Pekár a Dudáš po 6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 460.