Baroš rozhodl gólem z penalty o výhře Aston Villy

LONDÝN

Milan Baroš rozhodl gólem z pokutového kopu deset minut před koncem o ligové výhře Aston Villy 2:1 na hřišti West Bromwiche. Český útočník potrestal ruku domácího obránce Watsona a tvrdou ranou po zemi v pondělí vstřelil svou pátou branku v sezóně Premier League.

Bývalý hráč Aston Villy Watson přitom jen několik minut před svým prohřeškem srovnal skóre. Úvodní gól zápasu vstřelil hlavou hostující Davis dvě minuty po přestávce.

Dokonce jen 24 sekund po příchodu z kabin potřeboval na překonání Petra Čecha v brance Chelsea Harewood, gól kapitána West Hamu z vyložené šance byl však jediným světlým momentem domácích United. Úřadující mistři vyhráli v londýnském derby 3:1 a připsali si již deváté vítězství za sebou. Domácím chyběl kvůli svalovému zranění obránce Tomáš Řepka.

Skóre otevřel v prvním poločase bývalý hráč West Hamu Lampard, jenž si 13. gólem v ročníku upevnil druhé místo v tabulce střelců. Čtvrt hodiny po Harewoodově trefě zaznamenal vítěznou branku krátce po vystřídání Argentinec Crespo a skóre uzavřel tvrdou ranou z úhlu Drogba.

Mourinho měl starosti

Navzdory vítězství měl trenér Chelsea José Mourinho starosti. Předčasně musel z trávníku lehce zraněný Crespo, vážněji však vypadala situace Ghaňana Essiena, jenž opustil hřiště již po 13 minutách zřejmě s poraněným kotníkem. Chelsea vede ligu o 14 bodů před Manchesterem United, jenž se v úterý utká na Highbury s Arsenalem.

Předposlednímu Birminghamu pomohl ke čtvrté výhře v sezoně Jiří Jarošík, jenž musel podle dohody vynechat silvestrovský zápas proti svému zaměstnavateli Chelsea. Český reprezentant poslal v 20. minutě utkání s Wiganem z levé strany hřiště míč na hlavu Pennanta, jenž otevřel skóre. Druhý gól přidal ještě do přestávky Nizozemec Melchiot a nováček prohrál trochu překvapivě 0:2.

Liverpool po deseti výhrách za sebou dnes zachraňoval v závěrečné desetiminutovce bod v Boltonu. Hosté vyrovnali poprvé díky proměněné penaltě kapitána Gerrarda v 67. minutě a málem prohráli po trefě jejich bývalého hráče Dioufa. Střídající Luis García však stanovil konečné skóre 2:2.

V posledním pondělním utkání porazil Blackburn Portsmouth 2:1.

Výsledky - 21. kolo:
West Bromwich - Aston Villa 1:2 (76. Watson - 47. Davis, 80. Baroš z pen.), West Ham - Chelsea 1:3 (46. Harewood - 25. Lampard, 61. Crespo, 80. Drogba), Birmingham - Wigan 2:0 (20. Pennant, 33. Melchiot), Bolton - Liverpool 2:2 (10. Džajdí, 71. Diouf - 67. Gerrard z pen., 82. Luis García), Everton - Charlton 3:1 (41. a 59. Cahill, 9. Beattie - 18. Holland), Fulham - Sunderland 2:1 (43. a 61. John - 7. Lawrence), Newcastle - Middlesbrough 2:2 (27. Solano, 90. Clark - 54. Yakubu, 87. Hasselbaink), Blackburn - Portsmouth 2:1 (9. Pedersen, 39. Dickov - 3. Taylor).