Juventus bez nemocného Nedvěda vyhrál v Palermu

Fotbalisté Juventusu se vyrovnali s absencí nemocného Pavla Nedvěda a vyhráli sobotní ligový zápas v Palermu 2:1. Českého záložníka na trávník nepustil zánět středního ucha. Oba góly do sítě soupeře Slavie v Poháru UEFA vstřelil rumunský rebel Adrian Mutu, zatímco jeho kolega David Trezeguet se marně snažil skórovat podesáté za sebou.

Francouzský kanonýr Trezeguet měl šanci vyrovnat historický rekord argentinské ikony Gabriela Batistuty, který v italské lize dal gól v jedenácti utkáních bez přestávky. Střeleckou chuť však dnes prokázal Mutu a během dvaceti minut první půle vymazal vedení sicilského klubu.

Palermo prohrálo potřetí za sebou. Trenéra Luige Del Netuho mohlo alespoň trochu potěšit, že se na chvíli dostal na hřiště záložník Brienza, jehož trápilo zranění kotníku. Proti Juventusu poslal kouč sestavu Lupatelli - Zaccardo, Barzagli, Terlizzi, Grosso - Santana (78. Brienza), Corini, Barone, M. Gonzalez - Makinwa (46. Bonanni), Caracciolo.

Fiorentina remizovala 1:1 v Reggině a bodově se dotáhla na třetí AC Milán. Obě branky padly hned v úvodu - v 12. minutě otevřel skóre Lucarelli, minutu nato vyrovnal Jörgensen. Obránce Tomáš Ujfaluši odehrál za hosty celé utkání. Zbývající zápasy se hrají v neděli.

Itálie - 18. kolo
Reggina - Fiorentina 1:1 (12. Lucarelli - 13. Jörgensen), Palermo - Juventus Turín 1:2 (12. Terlizzi - 15. a 34. Mutu).