Pětka pro Plašila a Dočkala. Jedničku vyfasoval jen Gebre Selassie

Česká fotbalová reprezentace remizovala v pátém kvalifikačním duelu s Lotyšskem 1:1. Vítězná série Vrbovy party skončila. A jaké je hodnocení hráčů v další bitvě o ME podle Sport.cz? Nejhůře dopadli Jaroslav Plašil a Bořek Dočkal, oba dostali pětku. Jedničku vyfasoval jen Theodor Gebre Selassie. Václav Kadlec nehodnocen, hrál příliš krátce.

Český obránce Theodor Gebre Selassie během utkání kvalifikace ME 2016 s Lotyšskem.

Petr Čech
Česko
Proti gólovému výpadu bezmocný, pak chyboval v rozehrávce, po obrátce skvostně vytáhl gólovou střelu Rakelse.
2
Theodor Gebre Selassie
Česko
Vynikající výkon. Neustálými výpady podporoval ofenzivu, hrál nebojácně, snažil se o rozehrávku, potěšil technickými finesami v druhé půli. V hlavičkových soubojích nepřemožitelný.
1
Václav Procházka
FC Viktoria Plzeň
Lepší ze stoperské dvojice. Působil jistěji, po přestávce měl na noze sám vyrovnání, ale pálil vedle. Měl klíčový podíl na vyrovnávacím gólu.
2
Michal Kadlec
Česko
Chybějící pravidelné starty v klubu se negativně projevily. V rozehrávce nebyl zcela jistý, kolmé pasy za obranu zvládal se střídavou úspěšností.
3
David Limberský
První brejk Lotyšů dokázal bleskovým návratem zastavit, v podpoře ofenzivy nebyl tak výrazný jako obvykle.
3
Vladimír Darida
Často se pokoušel o střelbu, chyběla mu však přesnost. Při snaze o zakládání útoků mnohdy akci zbytečně zbrzdil či přihrával zbrkle.
3
Jaroslav Plašil
Česko
Poločasové střídání bylo vysvobozením ze zoufalství. Předzvěstí marnosti byl nepovedený křížný pas v úvodu na vlastní polovině, při dalších pokusech o rozehrávku s jistotou nacházel protihráče. Fatálně se podepsal pod inkasovaný gól.
5
Bořek Dočkal
AC Sparta Praha
Na kraji zálohy byl nulový. Navíc byl spolupachatelem inkasovaného gólu, když standardní situaci rozehrál zoufale. Po obrátce se přesunul do středu pole, ale kiks odčinit nedokázal.
5
Tomáš Rosický
Česko
Do přestávky nejlepší z českých borců. Jím založené akce měly myšlenku, sám se snažil strhnout spoluhráče, jimž chyběl pohyb. Po obrátce se stáhl více do hloubi pole a nebyl tak výrazný.
2
Ladislav Krejčí
V ofenzivě byl neviditelný. Jeden technický pokus o střelu proti množství chyb a zkažených centrů byl tristním obrazem.
4
David Lafata
Do přestávky byl na hrotu příliš odříznutý, nedostávalo se mu podpory ani potřebných přihrávek. Po obrátce měl slibné šance, jednou trefil břevno.
4
Václav Pilař
Česko
Výrazné oživení. Pohybem, snahou o kombinaci a zakončení se snažil přivodit zvrat. Byl odměněn gólovou trefou.