Slavia - Viktoria Žižkov 3:2Koubek během zimy chystá ve Slavii experimenty, klokani postupují do Final Four

Konečně představili na domácí umělce v Edenu kompletní tým a dočkali se první výhry v zimní Tipsport lize. Fotbalisté Slavie porazili Viktorii Žižkov 3:2 také díky penaltě, kterou v úvodu zápasu proměnil zkušený navrátilec Karel Piták. Ze skupiny B však již po víkendu do závěrečného Final Four v Berouně postoupila Dukla. Posledním postupujícím jsou Bohemians 1905, klokani ve skupině A porazili Pardubice 4:0. V semifinále se utkají Dukla s Bohemkou a Jihlava s Baníkem Ostrava.

Karel Piták (vpravo) ze Slavie v souboji s Lukášem Bartošákem z Viktorie Žižkov.

Během zápasu Slavie se představili všichni tři navrátilci Karel Piták, Tomáš Necid, Jan Vošahlík a také Ghaňan Joseph Mensah. Obránce Fernando Neves se stáhl na své původní místo stopera.

„Dobrotku na umělce s ohledem na jeho dřívější zranění šetříme. Počítáme s tím, že Fernando se stáhne víc doprostřed a hledáme levého beka. Dnes jsme tam vyzkoušeli Zmrhala, několik experimentů nás ještě během přípravy čeká," avizuje trenér sešívaných Miroslav Koubek.

Zkušený Piták odešel ze Slavie v létě 2006, teď se do ní vrací po angažmá v Salcburku a Jablonci. Když slávisté dostali výhodu penalty, nikomu míč nepůjčil a proměnil ji. „Snad už mám nějaký věk, abych se k balonu hrnul," smál se záložník, který příští týden oslaví 34. narozeniny. „Už je to nějaký pátek, co jsem dal gól za Slavii. Věřím, že na jaře budeme hrát ofenzivně. Hlavní návrat do Edenu pro mě přijde až v lize, tohle je jen předpremiéra," dodával.

„Jsem s utkáním spokojený. V prvním poločase jsme postavili zkušenější sestavu, ve druhém mladší. Projevila se určitá nesehranost, ale všichni to odpracovali," cení si Koubek.

Lietava znovu skóroval, trefil se i Litevec

Klokani prošli do semifinále zcela hladce, druholigovým Pardubicím nedali šanci a vyhráli 4:0. Znovu se trefil jejich nový útočník Ivan Lietava, který dal gól v každém ze čtyř zápasů, do nichž po příchodu z Olomouce zasáhl. Trenér Jozef Weber testoval dva Litevce, obránce Vaitkunase a útočníka Kuklys, který také zaznamenal jednu branku.

„Mám z nich pozitivní dojem, testovat je budeme dál," avizuje Weber.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (UMT Eden):
Bohemians Praha 1905 - Pardubice 4:0 (3:0)
Branky: 24. Jeremenko, 35. Lietava, 41. Kuklys, 81. Artemuk.
Sestava Bohemians: Berkovec - Pauschek (46. Kalina), Šmíd, Krch (46. Cseh), Vaitkunas - Jeremenko (46. Moravec), Nerad (69. Pauschek), Kuklys (66. Hora), Rada (46. Jindřišek), Bartek (63. Artemuk) - Lietava (58. Klavík). Trenér: Weber.
Skupina B (UMT Eden):
Slavia Praha - Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)
Branky: 5. Piták z pen., 45. Škoda, 51. Vyhnal - 13. Voltr, 47. Redzepi.
Sestava Slavie - I. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Piták - Vošahlík, Koreš, Juhar - Necid.
II. poločas: Černý - Dostál, Škoda, Souček, Tusjak - Gecov (73. Hrubý), Lička - Prošek, Bazal, Mensah - Vyhnal. Trenér: Koubek.
Skupina C (hráno v Olomouci):
Sigma Olomouc - Znojmo 0:0
Olomouc - I. poločas: Zlámal - Varadi (35. Škerle), Svozil, Šindelář, Javůrek - M. Pospíšil, Houska - Falta, Nepožitek, Navrátil - Doležal.
II. poločas: Blaha - Simerský, Škerle, Dreksa, Hýbl - Ševčík, Plšek - Falta (80. Hladík), Karaš, Mikuš - Rolinc. Trenér: Psotka.
Znojmo: Drobisz (46. Hrubý) - Helísek, Hnaníček, Jonov, Mudra - Lacko, Favzí - Reljič (46. T. Pospíšil), Haurdič, Crnkič - Vašíček (46. Vukadinovič). Trenér: Kalvoda.