Slavia - Plzeň 1:0Koubkovi návrat do Edenu zhořkl, Slavia jeho Plzeň porazila a sesadila

66. Zmrhal 1 : 0

Proměna sešívaných k lepšímu je potvrzena, už zase vedou tabulku! Fotbalisté Slavie porazili ve šlágru 5. kola 1:0 Plzeň, která byla až dosud lídrem Synot ligy. Návrat do Edenu tak nevyšel trenérovi Miroslavu Koubkovi, který byl začátkem jara odvolán z lavičky Slavie a měl příležitost k satisfakci. Nevyšla mu, jediný gól utkání vstřelil mladý slávista Jaromír Zmrhal.

Trenér Slavie Praha Miroslav Beránek (vpravo) děkuje fanouškům za podporu po utkání s Plzní.

Červenobílí byli po čtyřech kolech v tabulce druzí, viktoriáni první. Kulisa utkání tomu odpovídala a svižné tempo hry také. Plzeň byla v úvodu zápasu aktivnější a ve 14. minutě si vytvořila první šanci. Pilař si individuální akcí navedl míč před vápno, nebezpečně po zemi vystřelil, ale brankář Hrubeš ukázal, jak je dlouhý, a balón vyrazil. Domácí spoléhali spíš na brejky, po jednom z nich se do zakončení dostal podzimní kanonýr Škoda.

Jeho rána byla signálem, aby slávisté začali víc útočit. Na Kozáčika vystřelil Černý, zmatek ve vápně Plzně způsobil Nitrianského centr. Hosté odpověděli rázně, Hrošovský ve 30. minutě načechral míč z přímého kopu a Kolářova hlavička orazítkovala břevno. O dvě minuty později pak měli tutovku zase slávisté. Nechtěně jim ji naservíroval kapitán soupeře Limberský. Dal balón za sebe, ale nevšiml si Vukadinoviče. Ten měl najednou před sebou už jen brankáře, ale vystřelil slabě a přímo do něj. Závěr prvního poločasu už byl klidnější.

Zmrhal rozhodl po rohu

Pět minut po přestávce viktoriány vystrašil Zmrhalův centr, ale na gól se čekalo dál. Slávista Nitrianský pak nejspíš již ve vápně zahrál rukou, ale rozhodčí Zelinka nařídil jen přímý kop, který Plzeň nevyužila. V 64. minutě měl po rohu další šanci Kolář, zblízka míč do sítě neprotlačil.

Hosté toho litovali. Zmrhal po rohovém kopu přeskočil střídajícího Bakoše - a hlavou rozpoutal slávistickou euforii. Právě Bakoš mohl svoji chybu napravit, jenže z přímého kopu trefil tyč. Plzeňští si vytvořili tlak, měli šance, ale gólman Hrubeš jim někdy i s dávkou štěstí odolal.

Červenobílí dávají zapomenout na bídné roky, jsou senzací nové ligové sezóny.

5. kolo fotbalové Synot ligy:
Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 66. Zmrhal. Rozhodčí: Zelinka - Jiřík, Hock. ŽK: Nitrianský, Baéz, Latka, Milan Škoda, V. Vukadinovič - Procházka, Hořava, R. Hubník. Diváci: 11.003.
Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka, Bílek, Juhar - Baéz (90. Kodr) - V. Vukadinovič (85. Petr), Zmrhal, Gecov (62. Dobrotka), M. Černý - Milan Škoda. Trenér: Beránek.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hořava (71. Vaněk), Hrošovský - Petržela, D. Kolář, Pilař (85. Tecl) - Chramosta (63. Bakoš). Trenér: M. Koubek.
Jak dopadne zápas 6. kola Synot ligy mezi Mladou Boleslaví a Slavií?