Slavia zaskočila Pardubice hned v úvodu

PARDUBICE

Hrůzné vstupy do úvodních dvou třetin znemožnily v úterý Pardubicím prodloužit sérii bez porážky pod novou trenérskou dvojicí. ČEZ Aréna viděla skvělou hokejovou partii, ale domácí se z dvougólového slávistického direktu z úvodu plně oklepat nedokázali.

DEFAULT TITLE

O takovém vstupu do roku 2006 se pardubickým hokejistům nezdálo ani v nejtemnějších snech. Pohled na světelnou tabuli byl výmluvný: čas 00:48, skóre 0:2.

Nejprve Lašák lacině propustil Tomicovo nahození, o jedenáct vteřin později opařená pardubická obrana nechala vyniknout Dudu. Co bylo platné Hlinkovo snížení, když 44 sekund po návratu z kabin opět srazil mistra dolů Bednář.

V nádherné druhé polovině zápasu domácí dokázali zápas několikrát zdramatizovat, ale vlastními chybami se o zázračný obrat připravili. Činili se extraligoví veteráni, dva domácí góly vstřelil osmatřicetiletý Lubina, ke slávistické výhře přispěl o dva roky mladší Beránek gólem a dvěma asistencemi.

Snad symbolicky zápas orámovaly dva góly Slavie i v poslední minutě, čímž si vystřílel hattrick Duda.

Moeller Pardubice - Slavia Praha 4:7 (1:2, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Hlinka (Rolínek, Mikeska), 38. Lubina, 50. Razingar (Lubina, Sýkora), 54. Lubina (Sýkora, Razingar) - 1. Tomica (Bednář, Beránek), 1. Duda (J. Novák, Žižka), 21. Bednář (Tomica, Kadlec), 28. Beránek (Duda, Vlasák), 51. Vondrka (D. Hruška, Divíšek), 60. Duda (Sup, Divíšek), 60. Duda. Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 9126.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Kántor - Sýkora, Blažek, Lubina - Mikeska, Hlinka, Rolínek - Čaloun, Koukal, Kolář - Mrázek, Starý (21. Razingar), Korhoň. Trenéři: Bezdíček a Hemský.
Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Pojkar, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Vondrka - V. Růžička ml., Kopecký, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.