Mistrovské Pardubice deklasovaly Zlín na jeho ledě

Hokejisté Pardubic zvítězili v 39. extraligovém kole na ledě zlínského Hamé jednoznačně 5:0. Úřadující mistr rozhodl o úterní výhře během deseti minut první třetiny, kdy dokázal čtyřikrát skórovat. Hostující gólman Ján Lašák vychytal druhé čisté konto v sezóně, jeho slovenský krajan ve bráně Zlína Igor Murín byl na ledě jen pět minut, po třetí inkasované brance přepustil místo Kamilu Jarinovi.

Archivní foto

Ve Zlíně bylo rozhodnuto už po pouhých deseti minutách hry, kdy do sítě domácích padly v rychlém sledu celkem čtyři branky.

Raketový nástup Pardubic vyrazil Zlíňanům dech a srazil je rychle na kolena. Hned v úvodu zápasu protlačil puk do branky Hamé Rolínek, pak Koukal přesně zacílil po rychlém úniku z křídla a dílo zkázy dovršil Sýkora, jenž vyhnal Murína na střídačku. Na led tak naskočil jeho náhradník Jarina, ale dalšímu přídělu nezabránil ani on.

Poprvé inkasoval, když zapomenutý kotouč za jeho zády dorazil do sítě Hlinka, a v polovině utkání obdržel další gól, který dal z pardubické přesilovky Snopek. V poslední třetině nastřelil ještě Korhoň tyč a Lašák zabránil dvěma šancím soupeře, takže vychytal svou druhou ligovou nulu. Repríza loňského finále hokejové extraligy měla až překvapivě jednoznačný průběh a Zlín utrpěl zatím nejtěžší debakl sezóny.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Byli jsme potrestáni za víc než laxní vstup do utkání. Za deset minut bylo po zápase, soupeř nás předčil ve všech směrech."

Vladimír Bezdíček, trenér Pardubic: "Po náročném programu minulých dní jsme měli ze zápasu trochu obavy, ale vyšel nám začátek a po rychlých gólech se hráči uklidnili. Byli jsme v pohybu a domácí k ničemu nepustili."

Hamé Zlín - Moeller Pardubice 0:5 (0:4, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Rolínek (Lašák), 4. Koukal (Kántor, Mrázek), 6. P. Sýkora (Mikeska, M. Hlinka), 10. M. Hlinka (P. Sýkora), 26. Snopek (Blažek, Rolínek). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 4325.
Zlín: Murín (6. Jarina) - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Záhorovský, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor, Mudroch - Rolínek, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Čaloun, Koukal, Mrázek - Nakládal, Starý, Korhoň. Trenéři: Bezdíček a P. Hemský.