Vítkovice se zvedly a rozstřílely Zlín

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic ukončili ve středu černou sérii tří proher v řadě. Především díky důrazu v brankovišti i herní disciplíně rozstříleli soupeře ze Zlína 4:0 a po zisku tří bodů si upevnili pozici v elitní čtyřce extraligy.

Domácí po delší době nasadili do hry jen tři pětky a tento tah se jim vyplatil. Zlínský gólman Murín si už v první třetině připsal 22 zásahů, což jasně dokumentovalo dění na ledě. Ostravské uklidnil úvodní gól Irgla, který v přesilové hře dorazil za Murínova záda střelu obránce Hudce.

Obdobně se v 15. minutě prosadil i Štefanka, jenž pro změnu využil odraženého puku po sólu Burgera. Zlín se zvedl po přestávce, kdy si vážnější zásah při nájezdu Kristka připsal i brankář Pinc. Ten měl i štěstí, protože dvakrát - při šancích Špilára a Lešky - ho zastoupila tyčka.

Zlín definitivně zlomil třetí gól, jenž zaznamenal 51 vteřin před druhou sirénou Procházka. V závěrečné třetině už domácí obrat nepřipustili a po brance Hubáčka pomohli gólmanu Pincovi k čtvrté vychytané nule.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Tuhle výhru jsme moc potřebovali. Vyšel nám tah s nasazením tří formací, výborně zachytal gólman Pinc."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Domácí zvítězili zcela zaslouženě. Hráli jsme často v oslabení a vytvořili si málo šancí. Rozhodlo se vlastně už v první třetině."

Vítkovice Steel - Hamé Zlín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Irgl (S. Hudec, Hubáček), 15. J. Štefanka (Burger, Krenželok), 40. R. Procházka (Kropáč, Köhler), 47. Hubáček (Irgl, Šimíček). Rozhodčí: Šindler - Charvát, Šátava. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 4231.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, R. Polák - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Kristek, Leška, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Špilár. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.