Vítkovice - Plzeň 2:4Domácí mizérie Vítkovic trvá, tři body si tentokrát odvezl mistr z Plzně

Ostrava

Hokejisté Vítkovic podlehli v úvodním kole druhé čtvrtiny extraligy Plzni 2:4. Hosté vedli už 3:0, o vítězný gól Indiánů se zasloužil Josef Straka, pro něhož šlo o první zápis do střelecké listiny po nedávném příchodu z Langnau. Západočeši natáhli sérii výher proti Ostravanům na šest zápasů. Vítkovice se v sezóně doma trápí a ze sedmi utkání pouze v jednom zvítězily v základní hrací době.

Hokejisté Plzně se radují z gólu.

atímco v pátečním derby proti Třinci Vítkovice doplatily na střeleckou nemohoucnost, proti Plzni neměly dlouho nárok ani herně. Domácí byli proti Západočechům v první třetině v roli komparsu, který jen pozoroval hostující kolotoč. Vedení hostům zajistil po 124 vteřinách Duda, který si dojel vlastní vyraženou ránu a zasunul puk za bezmocného Šindeláře, jenž dostal po pátku přednost před Málkem.

Mistři byli jednoznačně lepší ve všech směrech. Přinejmenším Martin Straka měl skvělou možnost navýšit skóre, ale Šindelář jeho dvojitou dorážku z brankoviště bravurně kryl. Domácí si navzdory ospalému výkonu v prvním dějství připsali jednu kuriozitu - stříleli dvě penalty. Prakticky jediné dvě šance, které měli, hasili plzeňští beci Seman s Jeřábkem jen za cenu faulů ve vyložených pozicích a důsledkem byla dvě trestná střílení: Húževka v 11. minutě proti Mensatorovi neuspěl průhlednou kličkou, Káňu si v 15. minutě plzeňský gólman vychutnal krásným semaforem.

Mezitím ale Slovák zaskočil Šindeláře ranou od modré čáry a zužitkoval převahu Indiánů druhým gólem. Plzeň pak ustoupila od nátlakového stylu hry, ale z brejků mohl připojit třetí trefu Frolo, kterému stihl do střely skočit Šindelář. Třetímu inkasovanému gólu ale Vítkovice neušly; v přesilovce ho tečí Hanzlíkovy dělovky vsítil Josef Straka a ve druhém utkání po návratu do Plzně skóroval.

Domácí se z plzeňských spárů vymanili až ve druhé polovině zápasu. Pomohl jim gól Strapáče, jehož teč před Mensátorem sudí s podezřením na vysokou hůl dlouhé minuty studovali u videa. Ostravané pak přebrali iniciativu a zdánlivě jasný zápas dovedli do dramatu. Štencel prostřelil ve 44. minutě Mensatora příklepem od modré čáry.

Tak pronikavě se ale hra Vítkovic nezlepšila, aby přišly další příležitosti a změna stavu. V posledních dvou minutách sice domácí podpořili přesilovku odvoláním gólmana, ale při hře čtyři na šest se přes celé kluziště trefil do prázdné branky Mozík.

14. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Strapáč (Huna, Barinka), 44. Štencel (Burger) - 3. Duda (Mozík), 14. Slovák (J. Sýkora), 29. J. Straka (Jiří Hanzlík), 60. Mozík. Rozhodčí: Baluška (SR), Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5023.
Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Šedivý, Valčák, Vandas. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Plzeň: Mensator - Seman, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Slovák, Mozík, Frolo - Indrák, Martin Straka, J. Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Duda, Kašpařík, J. Sýkora - Novotný, T. Sýkora, Hollweg - od 28. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.