Brno - Ml. Boleslav 2:3Boleslav zaskočila Brno dvěma góly v oslabení a utnula jeho sérii

42. Robar 0 : 1
51. Čermák 1 : 1
60. Kempný 2 : 1

Hokejisté Komety Brno prohráli ve 24. kole extraligy na domácím ledě s Mladou Boleslaví 2:3. Skončila tak jejich série jedenácti zápasů za sebou, ve kterých bodovali. Naopak Mladá Boleslav si připsala už čtvrté tříbodové vítězství v řadě. První dvě branky vstřelili hosté ve vlastním oslabení. Dva góly vstřelil Martin Látal a dva body si připsal za premiérový extraligový gól a asistenci slovinský reprezentant Mitja Robar.

David Vrbata (vlevo) z Mladé Boleslavi v souboji s Františkem Ptáčkem z Brna.

Úvodní třetina mnoho brankových šancí nenabídla. Boleslavští hokejisté vsadili na defenzivní taktiku, se kterou si navzdory územní převaze Brňané nevěděli příliš rady a nedokázali se prosadit v koncovce. Pozornou obranu prokládali navíc hosté rychlými protiútoky. Kritická chvíle potkala Kometu v poslední minutě úvodní třetiny, kdy po faulech Koreise a Dočekala získala Boleslav hned v úvodu druhého dějství 89 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

Během ní ale hosté ani jednou vážněji brankáře Čiliaka neohrozili. Vynahradili si to ve 28. minutě při vlastním oslabení. Nejdříve domácí Honejsek trefil tyčku, z následného protiútoku zaváhal obránce Kempný, kterému nevyšel riskantní pokus zachytit puk. Tím se otevřela cesta Látalovi, který forhendovým blafákem překonal Čiliaka.

Po inkasovaném gólu přidali Brňané na obrátkách. Tlačili se do útoku, ovšem chyby v kombinační souhře využívali hosté k bleskovým výpadům do otevřené obrany protivníka. Těsně před koncem druhé třetiny si první útok Komety vypracoval vyloženou šanci, Vojtěch Němec měl před sebou prázdnou branku, ale trefil pouze tyčku.

V rozmezí pouhých 38 sekund v úvodu druhé třetiny inkasovala Kometa další dva góly. Nejprve ve vlastním oslabení překonal Čiliaka Robar a svůj druhý gól v zápase vstřelil Látal. Kometa se pokoušela výsledek ještě korigovat a Čermák snížil, Burian navíc opět rozezvučel tyčku. Čtyři sekundy před koncem se při přesilovce trefil Kempný, bojovně naladěná Boleslav už si však plný bodový zisk nenechala vzít.

Hokejová extraliga - 24. kolo:
HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. L. Čermák (Honejsek), 60. Kempný (Ton, J. Hruška) - 28. M. Látal (Robar, M. Hruška), 42. Robar (Mikulík), 42. M. Látal (Pacovský, Musil). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7056.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Mladá Boleslav: M. Růžička - Vidmar, Stříteský, Kučný, M. Hruška, Trška, Robar, R. Čermák - Mikulík, Pabiška, Klimenta - Jarůšek, D. Výborný, Lenc - M. Látal, Musil, Pacovský - Rys, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.