Hašek se vrátil a vychytal Washington

NEW YORK

Dominik Hašek je zpátky v brance Ottawy. Český gólman se vrátil do klece po jednozápasové pauze způsobené lehkým zraněním zad ve středu na ledě Washingtonu Capitals a hned pomohl týmu Senators k vítězství 3:1.

Hašek si při svém návratu připsal třiadvacet úspěšných zákroků, když za svá záda pustil pouze střelu Matta Pettingera při přesilovce Capitals v druhé polovině závěrečné třetiny. Washington ale dokázal pouze snížit dvoubrankový náskok hostující Ottawy, na němž se podílel asistencí ve druhé třetině také Václav Varaďa. Senators navíc potvrdili své vítězství v poslední minutě zápasu při power-play domácích.

"Bylo těžké se prosadit. Mají dobrou defenzivu v čele s brankářem. Těžko byste u nich hledali slabé stránky, proto byl dnešní zápas tak těžký," zhodnotil duel Pettinger. Jeho spoluhráč Alexandr Ovečkin ukončil sérii šesti zápasů, v nichž skóroval.

Vokoun zachraňoval Nashville

Podobně jako Hašek si počínal i další brankář olympijského výběru Tomáš Vokoun. Gólman Nashvillu sice musel v St. Louis přepustit v základní sestavě místo Chrisi Masonovi, který však během úvodních pěti minut zápasu pustil ze tří střel dvě branky a záhy uvolnil českému reprezentantovi místo. "Měl smůlu. Na obdržených brankách neměl vinu," řekl Vokoun.

Na Masonově nelichotivé statistice se podílel brankou také Petr Čajánek, který navíc asistoval v závěrečné třetině u gólu Douga Weighta. To už však Nashville vedl o dvě branky, na nichž se podíleli i Martin Erat a Marek Židlický, a Blues tak pouze upravili skóre na 3:4. Hráčům Predators se podařilo zastavit čtyřzápasovou šňůru bez vítězství.

Dubielewicz si zahrál 144 sekund

Skvělý obrat se povedl hokejistům Caroliny, kteří proti zlepšující se Atlantě dokázali vymazat dvougólové manko. "Přitom všechno se vyvíjelo v náš prospěch," řekl Marián Hossa po porážce 3:4. "Rozhodující byl vyrovnávací gól na 3:3, ten jsme neměli dostat," uvedl trenér Bob Hartley. V dresu domácích Hurricanes na jednu branku nahrál František Kaberle.

Po zranění Gartha Snowa se v brance Islanders v posledních minutách utkání proti Floridě představil Wade Dubielewicz. Na ledě strávil 144 vteřin, připsal si tři zákroky a sledoval, jak v prodloužení Mike Parrish zajistil newyorskému týmu vítězství 4:3.

"Když jsem se na Snowa po zákroku na konci utkání podíval, bylo mi jasné, že něco není v pořádku," řekl šestadvacetiletý gólman, který nastoupil podruhé v sezóně. "Do konce třetí třetiny chybělo asi osm vteřin, tak jsem se protáhl a soustředil se na nastavení," dodal. Ostrované vyhráli poprvé z posledních šesti duelů.

Dallas doma zdolal hokejisty Vancouveru 3:1 díky náporu v poslední desetiminutovce, v níž vstřelil všechny tři góly. "Těžko si z takového zápasu můžeme vzít něco pozitivního," prohlásil kapitán poražených Canucks Markus Näslund.

New York Islanders - Florida 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. a 36. Kvaša, 52. Jašin, 63. Parrish - 9. Kolník, 29. Kwiatkowski, 45. Nieuwendyk. Zásahy brankářů: Snow 39/36, Dubielewicz 3/3 - MvLennan 12/11, Luongo 26/23. Diváci: 10 285.
Washington - Ottawa 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Pettinger - 20. Phillips, 33. Eaves (Varaďa), 60. Schaefer. Zásahy brankářů: Kölzig 26/24 - Hašek 24/23. Diváci: 10 047.
Carolina - Atlanta 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 33. a 48. Stillman, 10. Cole (F. Kaberle), 32. Hutchinson - 21. a 24. Kovalčuk, 17. Slater. Zásahy brankářů: Gerber 26/23 - Lehtonen 22/18. Diváci: 11 150.
St. Louis - Nashville 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 4. Johnson, 4. Čajánek, 45. Weight (Čajánek) - 4. a 30. Fiddler, 10. Sullivan (Erat), 40. Kariya (Židlický). Zásahy brankářů: Sanford 23/19 - Mason 3/1, Vokoun 19/18. Diváci: 12 747.
Dallas - Vancouver 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 53. Ott, 54. Arnott, 58. Modano - 29. Morrison. Zásahy brankářů: Turco 21/20 - Auld 37/34. Diváci: 17 227.
4. Colorado4121317152:13745
5. Minnesota4019417115:10042
Pacifická divize:
1. Los Angeles4226214147:12354
2. Dallas3925212129:10352
3. Phoenix4020218117:11742
4. Anaheim3918615112:10842
5. San Jose3716516114:11837
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.