Montreal - Boston 6:4Sekáč poprvé skóroval v NHL, Hertl zařídil Žralokům bod. Jágr a spol. utrpěli debakl

New York

Parádní vzpomínky bude mít na duel Montrealu s Bostonem útočník Jiří Sekáč. Bývalý forvard pražského Lva se v něm dočkal premiérového zásahu v NHL a přispěl k výhře Canadiens 6:4. Dvě asistence si v dresu Habs připsal i Tomáš Plekanec, který poskočil na čtvrté místo kanadského bodování zámořské soutěže. V noci na pátek se do střelecké listiny zapsal i Tomáš Hertl, jeho San Jose ale nakonec podlehlo domácímu New Yorku Islanders 3:4 po samostatných nájezdech. Teprve ve čtvrtém zápase sezóny okusili hořkost porážky hráči New Jersey. Ďáblové podlehli ve Washingtonu 2:6, čeští hokejisté nebodovali.

Útočník Montrealu Jiří Sekáč (vpravo) překonává brankáře Bostonu Tuukku Raska a zaznamenává premiérový gól v NHL. Vlevo přihlíží jeho spoluhráč Rene Bourque.

Hokejisté Montrealu si po čtyřech venkovních duelech poprvé v sezóně zahráli před svými fanoušky a po zápase s nimi mohli oslavit výhru. Medvědi sice ještě v závěru druhé třetiny drželi těsné vedení 3:2, jenže ve 39. minutě se k odraženému puku dostal Sekáč a do poloodkryté klece bez potíží skóroval. Navíc 24 vteřin před druhou sirénou našel Plekanec od mantinelu Parenteaua, který ranou z mezikruží překlopil výsledek na stranu Habs.

Ve 48. minutě Gallagher upravil na 5:3 pro Montreal. Gagne sice ještě stačil snížit, v samotném závěru ale Parenteau střelou do prázdné klece zpečetil čtvrtou výhru Montrealu v sezóně. V dresu Medvědů si dvě asistence připsal David Krejčí, ani on ale porážce svého mužstva nezabránil.

Plekanec se díky dvěma nahrávkám vyhoupl na čtvrté místo produktivity NHL. Kladenský odchovanec má po pěti odehraných utkáních na kontě 7 bodů (4+3). Na prozatím vedoucího Johna Tavarese z New Yorku Islanders ztrácí dva body.

Hertl překonal Haláka

Skvělý večer prožil i útočník San Jose Tomáš Hertl, který zaznamenal druhý gól v sezóně. Navíc důležitý, Sharks na ledě Ostrovanů doháněli jednobrankové manko, když v 52. minutě vyhrál Hertl těsně za modrou čárou souboj s obráncem Leddym a po samostatném úniku švihem pod víko překonal slovenského brankáře Haláka.

Někdejší slávistický forvard tak poslal duel do prodloužení. To vítěze neurčilo a dramatické střetnutí dvou dosud neporažených mužstev musely rozřešit až samostatné nájezdy. V nich zkusil štěstí i Hertl, jeho pokus ale Halák zlikvidoval. Dva body nakonec zařídil domácím v páté sérii Tavares.

Jágr a spol. padli ve Washingtonu

Hokejisté New Jersey završili v noci na pátek sérii čtyř duelů na hřištích soupeřů. Ve washingtonské aréně Verizon Center toužili navázat na předchozí tři výhry z Philadelphie, Floridy a Tampy, jenže na ledě Capitals narazili.

Kanadský obránce Damon Severson sice v úvodní dvacetiminutovce dvakrát odpověděl na trefy Ovečkina s Brownem. V druhé třetině ale Johansson znovu vrátil domácím jednobrankový náskok a v závěrečné části Capitals třemi zásahy definitivně rozhodli o svém triumfu. Ve 41. minutě se nejprve prosadil Bäckström, o tři minuty později zvýraznil vedení Ward a na konečných 6:2 pro Washington uzavřel v 49. minutě z přesilovky devatenáctiletý André Burakovsky.

Zápas se příliš nevydařil Jaromíru Jágrovi, jenž sice vypracoval první gól Ďáblů, zároveň byl ale na ledě u tří inkasovaných branek. Stínem utkání bylo zranění Martina Havláta. Forvard Devils po střetu s Jasonem Chimerou narazil na konci prostřední dvacetiminutovky do rozhodčího, utrpěl tržné rány na nosu a nad ústy a se zkrvavenou tváří zamířil do kabiny. Zpět do hry se už nevrátil, zranění by si nicméně podle zprávy z klubu nemělo vyžádat dlouhodobější pauzu.

Výsledky NHL:
NY Islanders - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Leddy, 46. Okposo, 49. Bailey, rozhodující sam. nájezd Tavares - 22. Burns, 30. Marleau, 52. Hertl. Střely na branku: 45:23. Diváci: 11 248. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares (oba Islanders), 3. Burns (San Jose).
Pittsburgh - Dallas 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Crosby, 8. Kunitz - 27. Roussel, 58. Jamie Benn, 60. Seguin. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 615. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Kunitz (Pittsburgh).
Montreal - Boston 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky: 28. a 48. Gallagher, 40. a 60. Parenteau (na obě Plekanec), 12. Pacioretty, 39. Sekáč - 10. Chára (Krejčí), 29. Söderberg, 32. Eriksson, 55. Gagne (Krejčí). Střely na branku: 26:29. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Pacioretty, 3. Desharnais (všichni Montreal).
Ottawa - Colorado 5:3 (1:3, 1:0, 3:0)
Branky: 12. Z. Smith, 27. Legwand, 49. Ryan, 52. MacArthur, 59. Neil - 2. Tanguay, 10. Mitchell, 18. Landeskog. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19 913. Hvězdy zápasu: 1. MacArthur, 2. Lazar (oba Ottawa), 3. MacKinnon (Colorado).
Washington - New Jersey 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Branky: 1. Ovečkin, 12. Brown, 27. Johansson, 41. Bäckström, 44. Ward, 49. Burakovsky - 11. a 17. Severson. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Niskanen, 3. Bäckström (všichni Washington).
New York Rangers - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. Brassard, rozhodující sam. nájezd Rick Nash - 37. Terry. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Brassard (oba Rangers), 3. Chudobin (Carolina).
Los Angeles - St. Louis 1:0 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující sam. nájezd Carter. Střely na branku: 18:43. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Elliott (St. Louis), 3. Carter (Los Angeles).