Calgary - Carolina 5:0Hudler pomohl kanonádě Calgary. Vrbata přispěl k výhře Vancouveru

New York

Dvěma gólovými asistencemi pomohl český hokejista Jiří Hudler v zámořské NHL ke kanonádě Calgary, které porazilo Carolinu vysoko 5:0. Radim Vrbata z Vancouveru si připsal bod za gólovou přihrávku při vítězství Canucks na ledě St. Louis Blues 4:1. Asistenci také zaznamenal David Krejčí, jenže Boston podlehl New Yorku Islanders 2:3.

Hokejisté Calgary se radují z gólu proti Carolině.

Calgary slavilo vůbec poprvé v této sezóně vítězství na domácím ledě a nebyl to jediný premiérový úspěch Flames v tomto utkání. První trefy v novém ročníku zaznamenali v dresu plamenů Sean Monahan, Matt Stajan a Lance Bouma.

Gólman Jonas Hiller, jenž tentokrát dostal přednost před Karim Ramem, zase vychytal první nulu sezóny. Jiří Hudler dvakrát parádně připravil gól pro Monahana. Po jeho prvním pasu padl gól na začátku prostřední části na 3:0. Stejný hráč pak ve třetí třetině zvyšoval po přihrávce českého hokejisty na 4:0.

Chára nedohrál

Popáté za sebou bodoval bostonský forvard David Krejčí, po jehož asistenci srovnával v duelu s New Yorkem Islanders Milan Lucic na 1:1. Medvědi ale nakonec podlehli 2:3 a navíc přišli o kapitána Zdena Cháru.

Slovenský zadák odstoupil z utkání v první třetině, ale klub ani zámořská média zatím neposkytly žádné informace ohledně zranění klíčového hráče. „Nemáme zatím žádné zprávy. Ještě jsem neměl možnost se s celou situací obeznámit. Každopádně nebudeme vědět více, dokud ho pořádně neprohlédnou lidé z našeho lékařského týmu. Takže momentálně nic nevíme," mlžil kouč Bostonu Claude Julien.

Chára odehrál pět střídání a led opustil už po dvanácti minutách hry, aniž by na první pohled jevil známky nějakého zranění. Během posledního střídání neabsolvoval žádný tvrdší souboj, před komerční přestávkou se však střetl s útočníkem Islanders Johnem Tavaresem.

Bodově se opět prosadil i Radim Vrbata, jemuž angažmá ve Vancouveru zatím mimořádně sedí. V přesilové hře spolu s Henrikem Sedinem připravili gólovou pozici mezi kruhy Lindenu Veyovi, jenž gólem na 3:1 ve třetí třetině zlomil odpor domácích Blues. Do prázdné brány pečetil vítězství Kosatek Jannik Hansen.

Naprázdno vyšel český útočník Tomáš Hertl, jenž nastoupil ve třetí formaci San Jose v utkání proti Columbusu. Navíc musel skousnout porážku 4:5, dva body vystřelil hostům 21 sekund před koncem zápasu Mark Letestu.

Výsledky NHL:
Boston - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 19. Lucic (Krejčí), 50. Kelly - 7. Nielsen, 22. Okposo, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Okposo (NY Islanders), 2. Kelly (Boston), 3. Johnson (NY Islanders).
Detroit - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 15. a 60. Kronwall, 58. Zetterberg, 65. Abdelkader - 6. Dupuis, 12. Määttä, 29. Kunitz. Střely na branku: 31:26. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Kronwall (oba Detroit), 3. Dupuis (Pittsburgh).
St. Louis - Vancouver 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 28. Shattenkirk - 1. Higgins, 45. Bonino, 52. Vey (Vrbata), 57. Hansen. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16 099. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Miller, 3. Higgins (všichni Vancouver).
Nashville - Chicago 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 20., 37. a 42. J. Neal - 13. B. Smith, 53. Shaw. Střely na branku: 27:32. Diváci: 17 157. Hvězdy zápasu: 1. J. Neal, 2. Rinne, 3. Forsberg (všichni Nashville).
Minnesota - Arizona 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Coyle, 26. Pominville. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18 554. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Kuemper, 3. Brodin (všichni Minnesota).
Calgary - Carolina 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 25. a 44. Monahan (na obě Hudler), 19. Wideman, 21. Stajan, 46. Bouma. Střely na branku: 24:16. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Stajan, 3. Hiller (všichni Calgary).
Los Angeles - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 1. Carter, 36. Kopitar. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter, 3. Regehr (všichni Los Angeles).
San Jose - Columbus 4:5 (2:0, 0:3, 2:2)
Branky: 15. a 43. Pavelski, 6. Burish, 49. Couture - 29. a 34. Johansen, 33. a 60. Letestu, 52. Foligno. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Johansen (Columbus), 2. Pavelski (San Jose), 3. Letestu (Columbus).