Winnipeg - Tampa Bay 2:4Palát překonal krajana Pavelce a dotáhl Tampu k výhře, Jágr neproměnil nájezd

New York

Český hokejový talent Ondřej Palát se blýskl přesnou trefou a asistencí při vítězném gólu Tampy Bay na ledě Winnipegu. Hosté zvítězili 4:2, v brance Jets čtyřikrát kapituloval Ondřej Pavelec. Ďáblové z New Jersey navázali na prokletí z minulé sezóny a padli hned při prvním rozstřelu v té nové. Domácí porážce v poměru 2:3 nezabránil ani asistencí Patrik Eliáš. Jiný český matador Jaromír Jágr pak neproměnil nájezd, který mohl New Jersey ještě udržet naději v penaltové loterii.

Jason Garrison (vlevo) gratuluje Ondřeji Palátovi k překonání jmenovce Pavelce v brance Winnipegu.

Lightning rozhodli o svém vítězství třemi góly ve druhé třetině a Palát byl u dvou z nich. Nejprve ve 33. minutě jeho dělovku v přesilové hře usměrnil do branky jemnou tečí Vladislav Naměstnikov, dvě minuty před druhou sirénou pak český útočník zakončil přesnou střelou rychlý protiútok dva na jednoho. Pavelec, který si připsal jen 14 úspěšných zákroků, už pak třetí třetinu sledoval pouze ze střídačky.

„Pár věcí nám nevyšlo podle představ," krčil rameny český gólman, jehož tým prohrál pátý ze sedmi zápasů. „Nedokázali jsme si s tím poradit. Prohráli jsme a zítra se musíme zase vrátit do práce a makat na tom, abychom se zlepšili," uvedl Pavelec.

Palát byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za spoluhráčem Jonathanem Drouinem, který zaznamenal stejnou bilanci 1+1. Teprve devatenáctiletý nováček v 5. minutě přihrál na úvodní branku Stevenu Stamkosovi a následně ve 25. minutě vstřelil po přihrávce od zadního mantinelu premiérový gól v NHL. „Byl to neuvěřitelný pocit, který člověk zažije jen jednou v kariéře," radoval se kanadský mladík a trojka loňského draftu.

V sestavě Tampy, která zakončila sérii čtyř zápasů na hřištích soupeřů se třemi výhrami a jednou porážkou, se po jedenácti dnech objevil uzdravený obránce Radko Gudas. A hned na sebe upozornil krátkou šarvátkou s Dustinem Byfuglienem, z níž oba zlí muži vyšli s krvavými šrámy ve tváři.

Noční můra Ďáblů pokračuje

Devils v loňském ročníku prohráli všech třináct penaltových rozstřelů, když vstřelili jen čtyři góly. A prokletí, zdá se, pokračuje i v nové sezoně. Zatímco v dresu Stars skórovali Jason Spezza i Jamie Benn, na druhé straně byl vedle Jágra neúspěšný i Mike Cammalleri. K zisku alespoň jednoho bodu přispěl Patrik Eliáš, který ve 49. minutě přihrál na vyrovnávací gól Damienu Brunnerovi.

V přestřelce mezi Coloradem a hostujícím Vancouverem pálili důrazněji borci domácích barev, v jejichž dresu si při vítězství 7:3 připsal gólovou asistenci český bek Jan Hejda. Stejným kouskem se v družině poražených prezentoval Radim Vrbata. Bodík za přesnou přihrávku zaznamenal také Jiří Tlustý, jehož Carolina padla na ledě Edmontonu 3:6.

NHL:
New Jersey - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Gelinas, 49. Brunner (Eliáš) - 25. Jamie Benn, 36. Eaves, rozh. nájezd Spezza. Střely na branku: 27:37. Diváci: 14 657. Hvězdy zápasu: 1. Brunner (New Jersey), 2. Lehtonen, 3. Hemský (oba Dallas).
Winnipeg - Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 26. Little, 51. Wheeler - 5. Stamkos, 25. Drouin, 33. Naměstnikov (Palát), 39. Palát. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 42:27. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Palát (oba Tampa), 3. Wheeler (Winnipeg).
Edmonton - Carolina 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
Branky: 30. a 45. Eberle, 37. Joensuu, 53. Draisaitl, 56. Nugent-Hopkins, 59. Hendricks - 36. Riley Nash (Tlustý), 38. Skinner, 48. Harrison. Střely na branku: 29:30. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Draisaitl, 3. Joensuu (všichni Edmonton).
Colorado - Vancouver 7:3 (1:2, 2:0, 4:1)
Branky: 15. a 60. Iginla (na druhou Hejda), 27. McGinn, 29. Johnson, 43. Briere, 46. Duchene, 53. Landeskog - 1. H. Sedin, 18. Burrows, 51. D. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 48:29. Diváci: 17 119. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Iginla, 3. Barrie (všichni Colorado).
Anaheim - Columbus 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Perry, 9. Vatanen, 34. Smith-Pelly, 58. Getzlaf - 15. Hartnell. Střely na branku: 34:17. Diváci: 15 778. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen, 2. Smith-Pelly, 3. Perry (všichni Anaheim).