Nejproduktivnější Čech v NHL Voráček změnil životosprávu a je fit i ve třetí třetině

Dal zatím jen dvě branky, přesto se drží mezi nejproduktivnějšími hráči celé NHL. Jakub Voráček je totiž mistrem asistencí, ve třech posledních zápasech připravil svým parťákům v týmu Philadelphie Flyers pokaždé hned dvě radostné gólové chvilky.

Jakub Voráček slaví vítěznou trefu svého spoluhráče Claudea Girouxe.

Asistencí nasbíral už jedenáct, spolu s Tylerem Johnsonem z Tampy Bay nejvíc v celé lize, čtvrté místo mu patří v tabulce kanadského bodování. A přínosu pětadvacetiletého hokejisty si všímají i zámořští novináři: v duelu s Los Angeles, který Letci vyhráli 3:2 v prodloužení, Voráčka opět vyhlásili první hvězdou zápasu. I díky jeho vydatnému příspěvku Philadelphia slavila třetí výhru v řadě a po čtyřech porážkách v úvodu sezóny stoupá tabulkou.

Co vězí za Voráčkovým nejlepším startem do sezóny v NHL? Možná i výrazná změna v životosprávě. „Dřív jsem se nestaral o to, co dávám do pusy," přiznal v rozhovoru pro server philly.com. Až letos v létě si během přípravy doma v Kladně, Philadelphii a Montrealu dával pozor na svůj jídelníček.

Očekávaný efekt se dostavil. Voráček zhubl, místo loňských 98 kilo vozí po ledě o čtyři méně, snížil i objem tělesného tuku. „Cítím se lehčí, líp se mi bruslí před brankou i v rozích. Nejvíc je to znát ve třetí třetině, kdy jsou ostatní unaveni," rozvyprávěl se.

„Přes sezónu je zdravé stravování složitější než v létě, ale člověk zase spálí víc energie, tak snad se budu cítit podobně dobře i ke konci základní části," doufal Voráček.