Tampa Bay - Philadelphia 4:3Voráček opět zářil a dotáhl se na čelo produktivity. Jágr a spol. vyhráli po roce a půl v nájezdech

Další skvělý večer prožil v NHL útočník Jakub Voráček. Hokejista Philadelphie si počtvrté v řadě připsal dva body v jednom utkání. Na ledě Tampy Bay zaznamenal gól a asistenci, jeho Letci však nakonec prohráli 3:4. Poprvé od 10. března 2013 se New Jersey radovalo z výhry v samostatných nájezdech. Ďáblové udolali Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v brance 2:1, čeští hráči v dresu Devils se do statistik nezapsali.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček (vzadu) slaví gól se spoluhráčem Girouxem.

Voráček se v Tampě dočkal svého třetí zásahu v sezóně. Kladenský odchovanec osvědčil ve 47. minutě důraz před bránou, když se zmocnil odraženého puku a propasíroval ho za záda gólmana Bishopa.

Český forvard v té chvíli snižoval stav zápasu z pohledu Flyers na 2:3. Na body ale hosté tentokrát nedosáhli. V 57. minutě pojistil domácím náskok v přesilovce Garrison. Dvanáctou asistenci v sezóně si ještě stihl v závěru připsat Voráček, který při power play naservíroval lahůdkový kotouč Rafflovi, jenž upravil na konečných 3:4.

Ústřední postavou střetnutí se stal Steven Stamkos, který k triumfu Blesků přispěl dvěma góly a jednou přihrávkou. Voráček byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a v kanadském bodování se dotáhl se ziskem patnácti bodů na vedoucí dvojici Tyler Seguin, Sidney Crosby.

Nájezdy rozhodl Josefson

Prokletí v samostatných nájezdech zlomili po roce a půl hráči New Jersey. Do zápasu nevstoupili šťastně, když už od 7. minuty prohrávali po trefě Wheelera. Obrana Jets s velmi dobrým Pavelcem v kleci odolávala domácím až do 57. minuty, kdy se Ryder krásně protáhl před bránu a přece jen srovnal. Prodloužení vítěze neurčilo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž Devils osmnáctkrát za sebou neuspěli.

Tentokrát se ale celek z Newarku radoval. Hrdinou se stal Švéd Jacob Josefson, který byl jediným úspěšným exekutorem a zajistil tak Ďáblům dva body. Za domácí se rozjel ve třetí sérii i Patrik Eliáš, Pavelce ale nepřekonal. Gólman Jets byl zvolen třetí hvězdou střetnutí.

Hanzal porážku Arizony neodvrátil

Do střelecké listiny se vedle Voráčka zapsal v noci na pátek i Martin Hanzal. Ani on se ale po zápase z výhry netěšil. Jeho Arizona podlehla na Floridě domácím Panterům 1:2.

Hanzal tečoval v početní výhodě střelu obránce Ekmana-Larssona a radoval se z druhé trefy v sezóně. Panteři ale výsledek překlopili na svoji stranu. Nejprve srovnal taktéž v přesilovce Pirri a v 51. minutě dokonal obrat Upshall.

Hossa dosáhl na hranici 1000 bodů

Na zápas v Ottawě jen tak nezapomene útočník Chicaga Marián Hossa. Senátorům dal gól, navíc přidal i jednu nahrávku a jako 80. hráč v historii NHL pokořil hranici 1000 bodů.

Montreal přicestoval do Vancouveru jako vedoucí tým Východní konference a na ledě Vancouveru dlouho prohrával. Ve 29. minutě otevřel skóre Bonino a zkraje třetí třetiny navýšil vedení Richardson. Canadiens ale poté zabrali a v rozmezí 52. a 58. minuty zásluhou Galchenyuka a Paciorettyho dvoubrankové manko dotáhli.

Canucks se však nakonec dočkali vítězství, které jim zařídil ve třetí minutě prodloužení Daniel Sedin. Popáté v řadě chyběl v sestavě Habs český útočník Jiří Sekáč.

Výsledky NHL:
Buffalo - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 26. Stafford, 37. Ennis - 55. a 62. Marchand, 32. McQuaid. Střely na branku: 15:37. Diváci: 17 477. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Stafford, 3. Ennis (oba Buffalo).
New Jersey - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. Ryder, rozh. nájezd Josefson - 7. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12 897. Hvězdy zápasu: 1. Ryder (New Jersey), 2. Wheeler, 3. Pavelec (oba Winnipeg).
Pittsburgh - Los Angeles 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 50. Kunitz, 16. Letang. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Fleury, 3. Letang (všichni Pittsburgh).
Ottawa - Chicago 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 3. Stone, 23. MacArthur, 41. Ryan, 58. Zibanejad - 12. a 48. Toews, 16. Versteeg, 54. Hossa, rozh. nájezd Sharp. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17 529. Hvězdy zápasu: 1. Sharp, 2. Hossa (oba Chicago), 3. MacArthur (Ottawa).
Florida - Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Pirri, 51. Upshall - 18. Hanzal. Střely na branku: 26:33. Diváci: 7691. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Upshall, 3. Pirri (všichni Florida).
St. Louis - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Steen, 43. Reaves. Střely na branku: 29:24. Diváci: 16 723. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Reaves, 3. PietrAngelo (všichni St. Louis).
Minnesota - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 46. a 51. Brodziak, 29. M. Koivu, rozh. nájezd Pominville - 17. Mueller, 25. Wingels, 42. J. Thornton. Střely na branku: 46:28. Diváci: 18 633. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Niemi (San Jose).
Colorado - NY Islanders 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 24. a 31. MacKinnon, 3. McLeod, 29. Cliche, 54. Johnson. Střely na branku: 23:40. Diváci: 12 892. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. MacKinnon, 3. McLeod (všichni Colorado).
Tampa Bay - Philadelphia 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 40. a 46. Stamkos, 4. Naměstnikov, 57. Garrison - 13. Simmonds, 47. Voráček, 60. Raffl (Voráček). Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 642. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Stralman (oba Tampa), 3. Voráček (Philadelphia).
Vancouver - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Bonino, 43. Richardson, 63. D. Sedin - 53. Galchenyuk, 58. Pacioretty. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18 870. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Pacioretty (Montreal), 3. D. Sedin (Vancouver).