Calgary - Nashville 4:3Hudler pomohl gólem k výhře Plamenů

Jiří Hudler byl jediným českým hokejistou, který skóroval v noci na sobotu. Aleš Hemský opět zůstal bez bodu a po úvodních deseti zápasech v novém působišti má stále jedinou asistenci a žádný vstřelený gól.

Jiří Hudler (s číslem 24) oslavuje gól do sítě Nashvillu.

Calgary po dvou třetinách prohrávalo na svém ledě s Nashvillem 1:2. Plameny dokázaly vyrovnat trefou Jiřího Hudlera, který po Granlundově přihrávce zakončoval do odkryté brány. Asistenci na rozhodující gól si připsal Ladislav Šmíd. Český obránce rozehrál v obranném pásmu akci, na jejímž konci se šťastnou střelou prosadil Johnny Gaudreau.

Detroit v sestavě s Jakubem Kindlem a Andrejem Nestrašilem porazil obhájce Stanley Cupu Los Angeles 5:2, Češi však nebodovali. Nestrašil celkem třikrát vystřelil na bránu Jonathana Quicka, ale své první branky v NHL se nedočkal.

Souboj Dallasu s Anaheimem rozhodl gól Natea Thompsona v prodloužení. V řádné hrací době se oba týmy trefily jednou. Hvězdou zápasu byl vyhlášen Corey Perry, který vstřelil první gól svého mužstva a přihrál na rozhodující branku.

Roman Polák odehrál v dresu Toronta 23 minut a byl tak nejvytíženějším hráčem celého utkání. Javorové listy vyhrály nad domácím Columbusem 4:1. Polák sice vyšel bodově naprázdno, ale připsal si dva plusové body účasti na ledě a soupeři uštědřil tři hity.

Výsledky NHL
Columbus - Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 51. Atkinson - 16. Kessel, 33. Clarkson, 43. Kadri, 57. Winnik. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.479. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Winnik, 3. Bernier (všichni Toronto).
Detroit - Los Angeles 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 6. a 12. Nyquist, 10. a 59. Dacjuk, 16. Tatar - 31. Martinez, 42. Toffoli. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Dacjuk, 3. Howard (všichni Detroit).
Dallas - Anaheim 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 55. Roussel - 37. Perry, 63. Thompson. Střely na branku: 22:24. Diváci: 15.343. Hvězdy zápasu: 1. Perry (Anaheim), 2. Roussel (Dallas), 3. Andersen (Anaheim).
Calgary - Nashville 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky: 25. Monahan, 43. Hudler, 45. Brodie, 47. Gaudreau (Šmíd) - 32. a 51. J. Neal, 26. C. Smith. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.505. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. J. Neal (Nashville), 3. Monahan (Calgary).