Detroit - New Jersey 4:2Obránce Kindl předčil české hvězdy v barvách Ďáblů, Neuvirth vyčaroval padesát zákroků

New York

V zámořské hokejové NHL byl v nočních zápasech výsledek 3:2 hitem, který se jen tak neomrzí. Jediný duel neskončil tímto výsledkem - Detroit prodloužil i díky trefě českého obránce Jakuba Kindla mizérii New Jersey už na tři zápasy a Rudá křídla po výhře 4:2 naopak utnula vlastní výsledkovou krizi. Gólman Michal Neuvirth čelil ve svatyni Buffala salvě pokusů Edmontonu, který i díky 52 střelám na českého brankáře zvítězil a ukončil sérii čtyř porážek v řadě. Sabres jsou naopak vůbec nejhorším celkem ligy.

Zklamaný Michal Neuvirth po jedné z inkasovaných branek v zápase s Edmontonem.

Domácí Buffalo sice poslal na začátku prostřední části do vedení Moulsen povedenou střelou z kruhu, Sabres ale udrželi cenné vedení jen necelou minutu. To se proti Neuvirthovi dokázal prosadit přesnou dorážkou Pakarinen, tedy hokejista, který svou pozvánku do prvního týmu Oilers po působení na farmě přetavil již ve druhém ostrém startu mezi světovou elitou ve vytoužený gól.

Ještě jednou to pro domácí vypadalo velmi nadějné, to když se ve 47. minutě prosadil třetí trefou v sezóně Stafford. Jenže tlak Edmontonu byl obrovský a ani Neuvirth nemohl vše na brankové čáře zachránit. V 52. minutě se nejprve prosadil Arcobello a o čtyři minuty později přišel rozhodující úder zápasu. Purcell zatáhl kotouč po pravé straně a přesným křížným pasem před poloprázdnou klec udělal hrdinu večera ze zakončujícího Gordona.

Michal Neuvirth čelil celkem 52 střelám a za svůj heroický výkon byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. „Padesát dva, pane jo, to je šílené," glosoval to český gólman. „Soupeř chtěl vyhrát víc než my a přehrál nás. Musíme se probudit. Tohle se nám nesmí stávat, zvlášť ne na domácím ledě," dodal.

Ďáblové dál tápou, Detroit zvítězil i bez Dacjuka

Jen jediný zápas z nočního programu zámořské NHL neskončil výsledkem 3:2. Postarali se o to hokejisté Detroitu a New Jersey. Ďáblové padli již potřetí za sebou, Rudá křídla naopak vítězstvím 4:2 ukončila stejně dlouho černou sérii porážek. Na plném bodovém zisku pro domácí se přesnou přesilovkovou trefou podílel i český obránce Jakub Kindl, který se tak trefil ve druhém utkání za sebou. Za hosty si jednu asistenci připsal další český bek Marek Židlický.

Nestárnoucí Jaromír Jágr odehrál své 1487. utkání v základní části NHL a v historické tabulce hráčů s nejvíce zápasy se dotáhl na 17. místě na Wayna Gretzkyho.

Ďáblové šli sice do slibného vedení díky trefě Berniera ze čtvrté minuty, pak se ale čtyřikrát za sebou prosadili domácí, jejichž smršť odstartoval v 19. minutě po přihrávce Tatara v početní výhodě Kindl. Český bek byl za svůj výkon vyhlášen druhou nejdůležitější postavou večera. Na jeho zásah navázal ještě před sirénou Smith, ve druhé části pak pálili do černého ještě Franzén a první hvězda zápasu Kronwall.

Hostům s početnou českou družinou na soupisce už tak k ničemu nebylo ani snížení Tootooa po střele Marka Židlického ve 43. minutě zápasu. Detroit zvítězil i bez svého ruského hokejového kouzelníka Pavla Dacjuka, který si na rozbruslení přivodil zranění třísel.

„Co dnes rozhodlo? Detroit byl jednoduše lepší," shrnul utkání trenér Ďáblů Peter DeBoer. „Kdybychom vyhráli a získali body, byla by to tak trochu krádež," dodal uvědoměle.

Erat s Hanzalem se podíleli na výhře Arizony

Hokejisté Anaheimu vstoupili před vlastním publikem do utkání s Arizonou famózně a již po devíti minutách vedli zásluhou Getzlafa a Beleskeyho o dvě branky. Hosté ovšem kontrovali ve druhé části dvěma slepenými góly, jimiž srovnali skóre.

Nejprve se po akci Martinů Hanzala s Eratem prosadil Klinkhammer a za dalších 58 vteřin se radoval zkušený Doan. Rozhodnutí musely tedy přinést až samostatné nájezdy. V nich se trefili oba exekutoři v barvách Arizony Gagner i Boedker, kteří tak vystřelili hostům bonusový bod.

Sérii pěti porážek přerušili hokejisté Washingtonu díky vítězství 3:2 v Chicagu. Capitals sice prohrávali 0:2, v závěru druhé třetiny ale skóre třemi góly obrátili, když skórovali dvakrát ve 40. minutě.

NHL:
Buffalo - Edmonton 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 21. Moulson, 47. Stafford - 22. Pakarinen, 52. Arcobello, 56. Gordon. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 52 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 94,2 procenta. Střely na branku: 31:52. Diváci: 17 490. Hvězdy zápasu: 1. Purcell, 2. Pakarinen (oba Edmonton), 3. Neuvirth (Buffalo).
Carolina - Columbus 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 23. Skinner, 52. V. Rask, 65. Lindholm - 32. a 39. Hartnell. Střely na branku: 35:31. Diváci: 11 540. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Skinner, 3. C. Ward (všichni Carolina).
Chicago - Washington 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 18. Saad, 21. Keith - 36. Burakovskij, 40. Johansson, 40. J. Ward. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21 892. Hvězdy zápasu: 1. Burakovskij (Washington), 2. Keith (Chicago), 3. Niskanen (Washington).
Detroit - New Jersey 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 19. Kindl, 20. B. Smith, 32. Franzén, 38. Kronwall - 4. Bernier, 43. Tootoo (Židlický). Střely na branku: 31:17. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Kronwall, 2. Kindl, 3. Nyquist (všichni Detroit).
Anaheim - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Getzlaf, 9. Beleskey - 24. Klinkhammer (Hanzal, Erat), 25. Doan, rozh. nájezd Boedker. Střely na branku: 39:25. Diváci: 16 235. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. M. Smith (Arizona).