Carolina - San Jose 0:2Hertl rozhodl o výhře San Jose, Pavelec střídal

Carolina

Tomáš Plekanec si připsal gól a asistenci při výhře Montrealu v Detroitu 4:1. Tomáš Hertl pomohl brankou k výhře Žraloků na Carolinou, tím méně šťastným z obou zúčastněných Čechů byl Jiří Tlustý, který si do své statistiky účasti na ledě připsal hned dva záporné body. Nedařilo se ani Ondřeji Pavelcovi, který z jedenácti střel inkasoval třikrát.

Tomáš Plekanec si na ledě Detroitu připsal gól a asistenci.

Tomáš Hertl poslal San Jose do vedení v závěru první třetiny, když se spolu s Joem Thortonem dostal do přečíslení dva na jednoho. Bránící Andrej Sekera sice českému útočníkovi zmařil přihrávku, ale Hertl následně se štěstím dostrkal kotouč až do brány. Thorton se nakonec dočkal sedm sekund před koncem, kdy skóroval při soupeřově hře bez brankáře.

Snový debut v NHL prožil gólman San Jose Troy Grosenick. Pětadvacetiletý Američan pochytal všech 45 střeleckých pokusů soupeře a při své premiéře si tak připsal první čisté konto a navrch byl vyhlášen nejlepší hvězdou zápasu.

Tomáš Plekanec v dresu Montrealu zvyšoval na ledě Detroitu už na 3:0, kdy dorazil do odkryté brány střelu Brendana Gallaghera. Kladenský odchovanec si ve třetí třetině připsal ještě asistenci, po které Gallagher úspěšně zakončil z takřka nemožné střelecké pozice vkleče a navíc zpoza brány. Montreal porazil Detroit 4:1.

Chicago na svém ledě zdolalo Dallas 6:2 díky čtyřem brankám v závěrečné dvacetiminutovce. Asistencí k výhře Jestřábů přispěl Michal Rozsíval, naopak Aleš Hemský se neprosadil, přestože nastoupil v elitním útoku s Bennem a Seguinem a pokračuje tak jeho trápení v aktuální sezóně. Hemský v 17 dosud odehraných zápasech nasbíral jen dvě asistence, na první gól za Dallas zatím stále čeká.

Ondřej Pavelec zažil velmi nepovedený večer, když po třech gólech, které inkasoval z jedenácti střel, odešel střídat ještě před koncem první třetiny. Jeho spoluhráči však dokázali během třetího dějství vyrovnat, když jako první snížil Michael Frolík a Winnipeg se tak dočkal takřka ztraceného bodu. Minnesota nakonec gólem v prodloužení rozhodla o své výhře.

Výsledky NHL:
Carolina - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Hertl, 60. J. Thornton. Střely na branku: 45:19. Diváci: 12.784. Hvězdy zápasu: 1. Grosenick (San Jose), 2. Gerbe, 3. Faulk (oba Carolina).
Minnesota - Winnipeg 4:3 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 5. a 19. Parise, 3. Niederreiter, 62. Scandella - 46. Frolík, 49. E. Kane, 51. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 20 minut, z 11 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 72,7 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.808. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Spurgeon, 3. Scandella (všichni Minnesota).
Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 55. Hall - 15. Gormley, 53. Boedker. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Arizona), 2. Hall (Edmonton), 3. Gormley (Arizona).
Chicago - Dallas 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)
Branky: 2. Keith, 12. Seabrook, 45. P. Kane, 53. Toews, 55. Versteeg (Rozsíval), 56. Saad - 5. McKenzie, 6. Horcoff. Střely na branku: 47:24. Diváci: 21.671. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Keith, 3. B. Richards (všichni Chicago).
Anaheim - Florida 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Branky: 13. Lindholm, 59. Cogliano - 22. a 38. Boyes, 25. a 45. Bjugstad, 5. Trocheck, 31. Huberdeau. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16.128. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Boyes (oba Florida), 3. Lindholm (Anaheim).
Detroit - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 45. Sheahan - 24. Prust, 29. Subban, 42. Plekanec, 49. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 29:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski, 2. Subban (oba Montreal), 3. Dekeyser (Detroit).