Nashville - Edmonton 1:0 PPEdmonton prohrál poosmé v řadě, ve sváteční den nedal gól ani z trestného střílení

Nashville

Tak to už je velké trápení. Hokejisté Edmontonu prohráli v jediném čtvrtečním utkání NHL na ledě Nashvillu 0:1 v prodloužení a připsali si osmou porážku v řadě. Mizérii kanadský tým nezlomil ani v americký Den díkůvzdání. Dokonce to bylo snad ještě horší, než si malovali jeho nejvěrnější příznivci. V Nashvillu domácím stačil na výhru jeden jediný gól, a to v prodloužení. Hosté neproměnili ani trestné střílení...

Filip Forsberg (9) jásá se spoluhráči z Nashvillu poté, co dal jediný gól zápasu s Edmontonem.

Rozhodnutí padlo v 64. minutě. Ve sváteční, ale gólově chudičké podívané se o to postaral Filip Forsberg, nejproduktivnější nováček sezóny a s deseti zásahy nejlepší střelec Nashvillu.

Už podle výsledku není divu, že mezi třemi hvězdami zápasu jsou vedle střelce jediné branky oba brankáři - domácí Pekka Rinne, který vychytal druhé čisté konto v sezóně, a edmontonský Viktor Fasth. Na konto si připsali 37 resp. 24 zákroků.

Dvaatřicetiletý gólman Nashvillu neinkasoval ani z trestného střílení v první minutě prodloužení, kdy proti němu neuspěl Jordan Eberle.

Predators potvrdili domácí dominanci, vyhráli devět z jedenácti duelů na vlastním ledě. Díky čtvrtečnímu vítězství se navíc osamostatnili na prvním místě tabulky Centrální divize, mají dvoubodový náskok před St. Louis. V Západní konferenci je na tom lépe než oni jen Anaheim.

"Je důležité, že jsme získali dva body v zápase, v němž jsme dvě třetiny nehráli nejlépe," uvedl Forsberg. "Myslím, že až pak jsme začali hrát naši hru a zlepšili jsme se. Je to cenné vítězství," dodal Forsberg.

Naopak Oilers ani na jedenáctý pokus nedokázali porazit soupeře ze "své" Západní konference, zůstávají v ní poslední se ztrátou šesti bodů na předposlední Colorado. Horší bilanci v celé soutěži mají jen Buffalo a Columbus.

"Je ale těžké přijmout po takovém utkání porážku," posteskl si trenér hostů Dallas Eakins. "Moji hráči dnes tvrdě bojovali, navíc proti soupeři, který je možná nejpracovitějším týmem, na který jsme letos narazili. Myslím, že jsme dokázali narušit jejich morálku," přemítal dále kouč. "Dnes jsme na ledě nechali všechno a byli jsme lepší," usoudil též.

Ve významný americký den další zápasy v rozpisu NHL nebyly.

NHL:
Nashville - Edmonton 1:0 v prodl.
Branka: 64. Forsberg. Střely na branku: 25:37. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Forsberg (oba Nashville), 3. Fasth (Edmonton).