Exhibiční Race of Champions vyhrál poprvé Coulthard

St. Philip

Exhibiční motoristický závod Race of Champions, jenž se jel premiérově na ostrově Barbados v Karibiku, vyhrál Brit David Coulthard. Vítěz třinácti Velkých cen formule 1 uspěl v klání mezi zástupci různých motoristických disciplín poprvé.

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard

Třiačtyřicetiletý Coulthard porazil v obou finálových jízdách o 23 let mladšího Pascala Wehrleina. Rezervní pilot týmu F1 Mercedes nevyužil šanci stát se prvním Němcem v historii, jenž by vyhrál na Race of Champions soutěž jednotlivců. Nepovedlo se to v minulosti ani legendárnímu Michaelu Schumacherovi, jenž dvakrát ztroskotal ve finále.

Týmový závod vyhrál takzvaný Team Nordic. Tvořili ho Dán Tom Kristensen, devítinásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans, a bývalý mistr světa v rallye Petter Solberg z Norska.