Úvodní obří slalom SP vyhrály společně Fenningerová se Shiffrinovou, Strachová dojela 36.

Sölden

Úvodní závod sezóny Světového poháru obří slalom v Söldenu má dvě vítězky. Rakušanka Anna Fenningerová a Mikaela Shiffrinová z USA měly v součtu obou kol na setinu stejný čas, třetí místo obsadila se ztrátou 27 setin další domácí lyžařka Eva-Maria Bremová. Jediná česká lyžařka na startu Šárka Strachová skončila 36. a nepostoupila do druhého kola.

Američanka Mikaela Shiffrinová na trati obřího slalomu v Söldenu

Devatenáctiletá olympijská vítězka a mistryně světa ve slalomu Shiffrinová vedla po prvním kole o devět setin, a i když mírný náskok prohospodařila, připsala si první vítězství v SP v této disciplíně v kariéře. Poprvé v Söldenu vyhrála i Fenningerová, olympijská vítězka v super-G, která loni nečekaně ovládla celkové pořadí SP i hodnocení v obřím slalomu.

Loňská vítězka závodu v Söldenu Švýcarka Lara Gutová, po prvním kole pátá žena, při útoku na stupně vítězů v druhé jízdě upadla, předloňská vítězka úvodního dílu sezóny a celého seriálu Tina Mazeová ze Slovinska obsadila 22. místo. Sílu Rakušanek podtrhla čtvrtým místem Kathrin Zettelová, která za Bremovou zaostala o dvě setiny.

Strachová, která do závodu vstoupila s nevýhodným startovním číslem 60, obsadila 36. místo se ztrátou rovných sedmi sekund na nejrychlejší ženu prvního kola. V Söldenu startovala poprvé od roku 2010 a na postup do druhého kola jí chybělo 69 setin. První kolo z nejlepší třicítky nedokončilo hned osm lyžařek, celkově se nedostalo do cíle 21 závodnic. V druhém kole pak přibyly další čtyři lyžařky bez hodnocení.

„Skončila jsem 36., což se dá říci, že je relativně dobré. Třicítka byla možná, za mnou jedna závodnice se tam dostala, ale nejsem zrovna jezdec na rozbité trati. Pořád s tím bojuju a nedám, co normálně v dobré trati nebo v tréninku," řekla Radiožurnálu Strachová. „Ukázalo mi to, že postup do druhého kola je možný, ale první dva obřáky sezóny jsou opravdu náročný, a to Sölden a pak Aspen, který já shledávám jako nejtěžší obřák sezóny," řekla.

Ženy - obří slalom:
1. Shiffrinová (USA) 2:39,85 (1:17,93+1:21,92) a Fenningerová 2:39,85 (1:18,02+1:21,83)
3. Bremová -0,27 (1:18,95+1:21,17)
4. Zettelová (všechny Rak.) -0,29 (1:18,98+1:21,16)
5. Brignoneová (It.) -0,37 (1:18,57+1:21,65)
6. Rebensburgová (Něm.) -0,58 (1:19,97+1:20,46)
7. Worleyová (Fr.) -1:57 (1:18,35+1:23,07)
8. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) -1,76 (1:18,88+1:22,73)
9. Fanchiniová (It.) -1,83 (1:19,84+1:21,84)
10. Weiratherová (Licht.) -2,54 (1:19,89+1:22,50)