Benešová vyřadila Pierceovou, čeká ji Hingisová

Český tenis bude mít zastoupení i ve třetím kole Australian Open. Druhý zápas úvodního grandslamu sezóny ve čtvrtek zvládla jak Nicole Vaidišová, tak především Iveta Benešová, která dokázala ve dvou setech porazit pátou nasazenou Mary Pierceovou z Francie.

Benešová před čtvrtečním duelem změřila s Pierceovou síly dvakrát a pokaždé odešla poražena. Finalistka turnaje v Hobartu z minulého týdne ale vstoupila do utkání s favorizovanou soupeřkou bez respektu a od začátku dominovala. V prvním setu vedla dokonce už 5:0, pak Francouzka zpřesnila hru a vybojovala alespoň tři gamy.

Druhá sada byla vyrovnanější, přesněji hrající Benešová ale dokázala dovést zápas do vítězného konce. Klíčový okamžik zvládla česká tenistka za stavu 3:5, kdy dokázala vzít soupeřce podání a poté vyhrála i následující tři hry.

Ve 3. kole Benešovou čeká další těžká soupeřka: Švýcarka Martina Hingisová, která ve čtvrtek suverénně vyřadila Emmu Laineovou z Finska po setech 6:1 a 6:1.

Šestnáctiletá Vaidišová postoupila do dalších bojů po hladkém vítězství nad Ruskou Annou Čakvetadzeovou 6:2 a 6:1. O postup do osmifinále se Vaidišová utká s Italkou Flavií Pennettaovou, která vyřadila rovněž bez ztráty setu Slovenku Martinu Suchou.

Australian Open - výsledky českých tenistů
Muži
Čtyřhra - 1. kolo:
Čermák, Friedl (10-ČR) - Schüttler, Waske (Něm.) 7:5, 6:2, Berdych, Suk (16-ČR) - Ascione, Serra (Fr.) 6:0, 3:6, 6:3, Dlouhý, Vízner (ČR) - Bourgeois, Junaid (Austr.) 7:5, 6:3, I. Minář, Vaněk (ČR) - Kadir, Reid (Austr.) 6:2, 1:6, 7:5, Hanley, Ullyett (4-Austr./JAR) - Vik, Zíb (ČR) 6:3, 3:6, 6:1, Lindstedt, Nieminen (Švéd./Fin.) - Cibulec, Pála (ČR) 6:1, 4:6, 6:1.
Ženy
Dvouhra - 2. kolo:
Vaidišová (16-ČR) - Čakvetadzeová (Rus.) 6:2, 6:1, Benešová (ČR) - Pierceová (5-Fr.) 6:3, 7:5.
Hantuchová, Sugijamaová (6-SR/Jap.) - Strýcová, Vaidišová (ČR) 7:5, 6:3, Camerinová, Garbinová (It.) - Koukalová, Šafářová (ČR) 6:2, 6:2, Asagoeová, Srebotniková (9-Jap./Slovin.) - Chládková, Razzanová (ČR/Fr.) 6:2, 6:2, Myskinová, Safinová (13-Rus.) - Byčkovová, Ondrášková (Rus./ČR) 6:4, 6:3.