Ledecké to jezdí už i v super-G. Poprvé v sezoně se vešla do desítky

Olympijská vítězka Ester Ledecká zajela nejlepší superobří slalom v této sezoně Světového poháru. V Krasné Poljaně, kde lyžařky bojovaly o olympijské medaile na hrách v Soči v roce 2014, skončila desátá. Na vítěznou Italku Federicu Brignoneovou česká reprezentantka ztratila 1,24 sekundy.

Česká sportovní hvězda Ester Ledecká na trati super-G v rámci Světového poháru v Rusku.

Olympijská šampionka z Pchjongčchangu Ledecká v tomto ročníku SP obsadila v superobřím slalomu 30. a 31. místo. Minulý týden v Bansku super-G kvůli únavě vynechala. V olympijském středisku Roza Chutor se jí ale zadařilo a navzdory chybě v horní třetině trati uzavírala elitní desítku. "Já jsem spokojený, ta jízda byla dobrá. Samozřejmě jsem trošku zklamaný, že tam byla jedna velká chyba, která stála Ester opravdu pěkné umístění," řekl České televizi trenér Ledecké Tomáš Bank.

Dnešní superobří slalom byl jediným závodem, který se v Krasné Poljaně odjel. Sobotní sjezd i předchozí plánované tréninky zhatilo počasí. "Mám hlavně radost, že se to dnes odjelo, protože to zas vypadalo, že se to bude posouvat nebo rušit. Takže jsem ráda, že stihli sjezdovku připravit takto dobře a mohly jsme jet. Jízdu jsem si hrozně užila. Musím poděkovat celému týmu, který opět odvedl skvělou práci. Umístění v Top 10 je skvělý výsledek. Máme radost," řekla Ledecká.

Pro čtyřiadvacetiletou českou lyžařku a snowboardistku ale odložení závodů možná byla výhoda. "Jsem hlavně spokojený, že jsem překonali tu malou krizi, co byla minulý týden. Nahrál nám program, který nám dopřál hodně odpočinku," uvedl Bank.

V Krasné Poljaně chyběla nejlepší lyžařka současnosti Američanka Mikaela Shiffrinová. Vedoucí žena super-G dala přednost tréninku technických disciplín. Její absence nejlépe využily Italky. Potřetí v kariéře vyhrála superobří slalom v SP Brignoneová, která sbírá úspěchy především v obřím slalomu. Druhá skončila se ztrátou dvou desetin Sofia Goggiaová. Třetí příčku obsadila Švýcarka Joanna Hählenová.

"Obojživelnice" Ledecká bude pokračovat na lyžích. Příští týden ji čeká sjezd a superobří slalom v německém Garmisch-Partenkirchenu.

Pinturault vyhrál obří slalom v Ga-Pa

Obří slalom Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu vyhrál Francouz Alexis Pinturault. Pro 27. triumf v kariéře si dojel ze čtvrtého místa po prvním kole a jako první lyžař v této sezoně vyhrál dva obří slalomy. Díky tomu se dostal na stříbrnou pozici celkově v SP za Nora Henrika Kristoffersena, jenž dnes skončil sedmý.

Osmadvacetiletý Pinturault ovládl stejnou disciplínu v Ga-Pa před 11 lety na juniorském mistrovství světa a také v rámci Světového poháru v roce 2013, kdy začal sbírat medaile v elitním seriálu. Právě v obřím slalomu pak dominoval v úvodu této sezony na konci října v Söldenu, ale poslední závody mu nevycházely.

"V prosinci jsem jezdil obřáky hrozně, nešlo mi to pak ani v Adelbodenu. Leden byl pro mě nekonečný - ve slalomech jsem byl rychlý, ale výsledky nepřicházely. Až teď," řekl Pinturault, medailista z olympijských her i mistrovství světa právě v obřím slalomu.

Po prvním kole ztrácel 18 setin na švýcarského lídra Loica Meillarda. Ten klesl jen o příčku, na Pinturaulta ztratil 16 setin sekundy. Třetí byl Nor Leif Kristian Nestvold-Haugen. Červený dres pro lídra disciplíny uhájil dnes pátý Slovinec Žan Kranjec.