Rubriky:

Odjinud

Kolumbie sportu nepřála: jeden mrtvý, jeden sražený autem

21. září 2018 09:15 - Medellín

Pokud máte Kolumbii v povědomí zapsanou jako nepříliš bezpečnou zemi kdesi na severu Jižní Ameriky a matně si ještě vzpomínáte ze zpráv na války s drogovými kartely, pak vás tato zpráva překvapí jen trochu. V kolumbijském Medellínu přejeli autem šampióna běžeckého závodu přímo na trati. A ačkoli Keňan nejspíše přežije, minimálně jednu oběť na životě si závod přesto vyžádal.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Vedoucí běžec Joseph Kiprono Kiptum, šampión z Keni a vítěz Medellin Halfmarathon z roku 2015 byl i tentokrát v čele závodu. Osud mu ale nepřál. Nejen že vytrvalec protentokrát závod nevyhrál, vážné obavy panovaly i o jeho holý život. Třicetiletý běžec byl téměř na dohled od cíle závodu, který měl zcela zřetelně v kapse. Náhle se ale na trase objevilo auto, které předtím muselo prorazit uzavírku, a Keňana zasáhlo.

Závod smrti: Medvědi ji málem zabili, pak ji ještě knokautoval parťák

Běžce svědci incidentu ihned ošetřili a dopravili do nemocnice. Poslední zprávy hovoří o řezných ranách a pohmožděninách, přičemž samotný atlet by měl být zcela jistě mimo ohrožení života.

Závod nakonec vyhrál Kipronův krajan Daniel Muindi Muteti v úctyhodném čase 1:03:45. Podle vyjádření organizátorů zprostředkované stanicí BBC „byl Joseph Kiprono ošetřen členy zdravotního dozoru pořadatelů. Nachází se ve stabilizovaném stavu, má mnohačetné pohmožděniny a odřeniny. Nepotvrdily se žádné fraktury a po ortopedickém vyšetření byl shledán v dobrém stavu, mimo ohrožení života".

Méně štěstí měl 38letý amatérský běžec Juan Camilo Arboleda, který zemřel po kolapsu na cílové čáře. Nejpravděpodobnější příčinou jeho smrti byly prý problémy v oblasti srdce.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce