Rubriky:

Odjinud

Živě

Vabrouškové domů vezou dva nejcennější kovy. Za sebou mají 40 000 kilometrů

8. února 2019 11:29 - Miami

Sedm kontinentů, sedm dní, sedm maratonů. Přes 295 kilometrů naběháno, téměř 40 000 kilometrů nalétáno, několik málo hodin naspáno. Přesně takhle vypadal poslední týden pro účastníky sedmičkové maratonské výzvy. Sešli se z celého světa a Česká republika měla hned dvě želízka v ohni. Jak jsme dopadli?

 

facebook P. Vabroušek

Inu dobře. Na pozvání pořadatelů se totiž po světě v našich barvách nepohyboval nikdo jiný než ostřílený triatlet a běžec-extrémista Petr Vabroušek. Letos s sebou vzal na zkušenou i svého syna, který se účastnil výzvy na polovičních distancích ‒ každý den na každém kontinentě půlmaraton. A právě díky duu Vabroušek-Vabroušek máme co slavit. Až se probudí a naskočí na zpáteční letadlo, přivezou nám domů zlato, stříbro a možná i cosi drahých kamenů, zapadly-li jim nějaké do bot třeba někde v poušti.

Brutální vítězství v brutální kose. Poslední, kdo nemá DNF, vyhrává

S favorizovaným Michaelem Wardianem se Vabroušek starší utkal už před dvěma lety, kdy mu sice dokázal řádně šlapat na paty, ale jeho prvenství nakonec neohrozil. Také letos spolu tito dva borci sváděli napínavé boje, z nichž Američan opět vycházel vítězně. Přesto se ale kromě Wardiana nenašel nikdo, komu by se podařilo Vabrouška ohrozit. Ten Američana srdnatě pronásledoval a za celou sérii před sebe nikoho jiného ani náznakem nepustil.

Byl to dobrý boj a v intencích přeletů Afrika-Antarktida-Afrika-Austrálie-Asie-Evropa-Jižní Amerika-Severní Amerika je stříbrná medaile fenomenálním úspěchem. A Petr Vabroušek se může dmout pýchou i nad svým rodinným extrémistickým potěrem. Jeho syn Filip totiž hravě zvládnul poloviční tratě v otcových šlépějích. Snad jen s jediným rozdílem, že jemu se podařilo zůstat neohrožen a po celou sérii vystupovat na nejvyšší příčku stupně vítězů.

Šťastně unavení Vabrouškové se se svými fanoušky a seriálem rozloučili na sociálních sítích nejprve jen stručně: „Zatím jen telegraficky, neb jsme po týdnu konečně dorazili do postele a ta si nás žádá... Je to za námi a poslední den jsme to pořádně osolili. Podrobnosti zítra."

Soudě podle výsledků vítěze byl letošní ročník určitě náročnější než ten z roku 2017, kdy Wardian dokázal zaběhnout všech sedm maratonů pod tři hodiny. Letos mu podobný trik nevyšel, když hned úvodní a předposlední maraton nedokázal pod tři hodiny stlačit o zhruba 17, resp. čtyři minuty. V průměru zůstal ale stále těsně pod touto hranicí za 2:58:30. Stříbrný Petr Vabroušek na vítěze ztratil v součtu lehce přes dvě hodiny a jeho sedmidenní průměr činí 3:16:53, přičemž jej stejně jako vítězného Wardiana potrápila nejvíce Antarktida, nejlépe mu ale sedla poslední v řadě Severní Amerika.

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce